Open Air Festival: Odpočet zahájený – 7 dní do odhalenia ďalšej zahraničnej hviezdy!

Praha / Panenský Týnec – Už příští týden se budou mít proč radovat fanoušci kytarovek. Jak si tím mùžeme být tak jistí? Číst z křišťálové koule zatím sice neumíme, ovšem máme zaručenou informaci od pořadatelù Open Air Festivalu, že už za sedm dní prozradí jméno dalšího zahraničního headlinera. Kdo doplní hvìzdnou partu, které zatím vévodí duo Faithless a Röyksopp? Jedinou indicií je, že pùjde o „kytarovku” z ciziny.

Odkud a jakou, to pořadatelé tají. Co ovšem netají je možnost koupit vstupenky na festival v předprodeji za nejlevnìjší možnou cenu. Pokud ještì stále váháte, nerozmýšlejte dlouho. Přesnì za týden totiž lístek na festival podraží ze současných 660 na 770 korun. Členové O2 Extra mají výhodu v podobì akce 1 plus 1 vstupenka zdarma. Za cenu jednoho lístku tak získají dva.

Emil Hakl a jeho čtení – Své autorské čtení na Open Air Festivalu chystá Emil Hakl, vítìz soutìže Magnesia Litera 2003.  S psaním začínal už v 80. letech, psal však jakoby o jiných svìtech. Jeho slovem byla báseň, dnes už slovùm dává vìtší kázeň. Jinými slovy Emil Hakl se začal koncem devadesátých let vìnovat próze, což mu vyneslo významné úspìchy. Nejvýraznìjší z nich je zřejmì ohlas na  Haklovu novelu O rodičích a dìtech. Ta byla přeložena do angličtiny, nizozemštiny, polštiny, španìlštiny, švédštiny, chystá se nìmecký a norský překlad a byl podle ní natočen stejnojmenný celovečerní film, který režíroval Vladimír Michálek. Chystá se také anglický překlad románu Let čarodìjnice a povídkové knihy v britském nakladatelství Comma Press.


Jak se šplhá po žebříku? Festivalový štáb Open TV si nejen pro fanoušky festivalu nachystal další reportáž ze zákulisí hudební scény, která bude od středy k vidìní na webu www.openairfestival.cz. Tentokrát si posvítil na hudební anketu Žebřík, respektive na její finále. Dozvíte se spoustu zajímavých informací od Dana Bárty, Davida Krause, Matìje Rupperta a dalších. Kromì toho zjistíte, že festivalový pozdrav Hi5 už ovládá nejeden muzikant. Naučit se ho mùžete i vy, a to na stránkách www.facebook.com/openairfestival. Festivalový Hi5 se vám mùže hodit – na všech akcích, kde najdete náš stánek totiž za Hi5 dostanete drink zdarma. Více informací a novinek hledejte na internetových stránkách www.openairfestival.cz.

Zdroj: Organizátor
Publikoval: Redakcia GREGI.NET