Open Air Festival 2011: The Chemical Brothers dávajú a stiahnutie svoj set!

Čeští fanoušci si mohou zkrátit čekání na The Chemical Brothers. Kapela dává totiž ze svých oficiálních stránek zdarma ke stažení svùj set. Novinky však vypouští i další hvìzdy festivalu, newyorská kapela Interpol. Ta vydává na exkluzivním 12” vinylu remixy skladby “Try It On”.

Oba tito interpreti jsou hvìzdami Open Air Festivalu v Panenském Týnci. Fanoušci kapel, které na festivalu zahrají, mají ještì pořád šanci získat vstupenku na celý třídenní svátek hudby jen za 495 Kč. Stačí být členem O2 Extra Klubu a při pořízení dvou vstupenek díky tomu zaplatí jen za jednu. Cena vstupenky však postupnì poroste. Již příští týden se pořadatelé chystají oznámit, kdy a na kolik.

The Chemical Brothers nabízí ochutnávku hutného nářezu

Naladit se na “chemickou vlnu” ještì před jejich vystoupením v Panenském Týnci. Takovou šanci mají čeští fanoušci díky nejnovìjšímu mixu slavného britského dua, které je zdarma ke stažení z jejich webových stránek. The Chemical Brothers totiž nahráli k příležitosti jubilea 20 let vysílání slavného moderátora Pete Tonga na BBC Radio 1 nový set, který si mohou zájemci stahovat zde https://www.thechemicalbrothers.com/pete-tong. Pete Tong je velmi známý britský DJ a rádiový moderátor, který je uznáván fanoušky elektronické a taneční hudby po celém svìtì. Jeho programy Essential Mix a Essential Selection patří k tomu nejlepšímu, co mùžete v britském éteru (a pomocí internetu zároveň kdekoliv na svìtì) v tomto žánru slyšet.

Interpol vydají stylové remixy – na vinylu

Aktivitou nešetří ani další hvìzda Open Air Festivalu – newyorská parta Interpol. Ta vydává v tìchto dnech exkluzivní edici remixù skladby “Try It On” od producentù jako Salem, Ikonika, Banjo a Freakout. Remaky pùvodní skladby ale seženete výhradnì na 12” vinylu. Tento stylový nosič si kapela vybrala zcela zámìrnì – remixové EP totiž vydává k příležitosti “Record Store Day”, nebo-li jakožto oslavu Dne obchodù s hudbou. Kapela tak symbolicky podporuje prodej hudby v klasických kamenných obchodech. Remixová deska bude nejprve k dispozici v Evropì a bìhem léta také v USA a Kanadì.

Festivalová Open TV přináší reportáž z festivalové plavby

Deset vítìzù festivalové soutìže a vybraní hosté mìli šanci 15. dubna zažít festivalovou atmosféru pod širým nebem. “V rámci plavby “OAF Boat” z pod Karlova Mostu do Štìchovic a zpìt jsme se všichni naladili na vlnu Open Air Festivalu, a to za doprovodu skvìlé thajské DJane Nakadie,” říká promotér festivalu Michal Lukeš, který byl zároveň neoficiálním “kapitánem plavby”. “Zároveň tím naznačujeme, že i letos se na festivalu mùžete tìšit na spoustu DJs. Jejich jména zatím tajíme, ale už za pár týdnù přijde čas jejich odhalení,” dodává promotér. Reportáž z Open Air Festivalu mùžete shlédnout na webových stránkách www.openairfestival.cz jakožto nejnovìjší video Open TV. Ta bude i v příštích týdnech a mìsících přinášet čerstvé repotáže, rozhovory a zajímavé zábìry z hudební scény. Tìšit se mùžeme například na reportáže se Sunshine, 100°C a další.

Open Air Festival 2011

Zdroj: Open Air Festival
Publikoval: Redakcia GREGI.NET