O2 Snowboard Tour: Víťazom prvého preteku je Matej Matys!

BRATISLAVA / ŠTRBSKÉ PLESO – Na najväčšom Big Air skoku, aký kedy na Slovensku stál, sa cez víkend konali preteky profi jazdcov pod značkou O2 Snowboard tour. Zahanbiť sa však nenechali ani mladé talenty do 18 rokov, ktoré sa už od stredy pripravovali v špeciálnom Rookie Campe.

Víťazom na skoku funboxového tvaru sa pred zrakmi stoviek divákov stal päťnásobný majster Slovenska Matej Matys. Matej vo svetle reflektorov na svahu porazil aj takého majstra, akým je Gary Greenshields zo Škótska. Solídne tretie miesto si vyjazdil Matúš Hubka. Informácia pre fajnšmekrov a riderov: Matej dal vo finále Bs 720, Cab 540, Fs 720, Cab 720 a Bs900. Gary ukázal Tweaked, Fs 540, Cab 540, Fs 720, SwBs 180 a Fs 900.


Matej Matys na Big Air

Trojicu najlepších Big Airistov uzavrel Matúš Hubka s Bs 540 a Cab 720. Cenu za najlepší trik v Big Air získal na Štrbskom plese Gary Greenshields za skok Frontdside 900. Nadupanú šou doplnil o svoju exhibičnú jazdu aj svetoznámy jazdec Julien Haricot (Francúzsko), ktorý zároveň vyhlasoval výsledky najlepších profi snouboridstov ako aj najlepších jazdcov do 18 rokov. Nová konkurencia sa našim profíkom čtrá najmä v jazdcoch, ktorí skončili v kategórii do 18 rokov na prvých troch miestach. Prvé miesto si vyjazdil Martin Blaško, druhé Jakub Krška a na treťom mieste skončil Matej Dolník. Všetci víťazi ako aj tí, ktorí sa na „bedňu“ nedostali, sa večer stretli na skvelej párty, ktorú silno podporili koncerty Veca, Zverinu a H16. Jej súčasťou bola aj inšpiratívna módna šou značky O’NEILL. Solídne zaplnený areál sa takisto skvele pobavil v súťaži o 1000,- EUR, ktorú žiaľ na Štrbskom plese nik nevyhral. Cieľom bolo pred zrakmi prítomných zlomiť snoubord značky Nano. O týchto doskách je známe, že sú nezničiteľné.

Projekt O2 Snowboard tour prináša počas troch týždňov jarných prázdnin preteky s účasťou profesionálov, Rookie Camp – snowboardovú školu pre mladých a koncerty skvelých kapiel. Podujatia sú situované do známych lyžiarskych lokalít (Štrbské pleso, Kubínska Hoľa, Donovaly) a  termíny zvolili organizátori tak, aby korešpondovali s dátumami jarných školských prázdnin. Popri klasickej rodinnej prázdninovej dovolenke tak O2 Snowboard tour ponúka veľkú pridanú hodnotu, ktorú návštevníci na žiadnom inom podujatí nezažijú: Rookie Camp, školu snoubordingu pre deti a mládež do 18 rokov (zdarma pre O2 zákazníkov), Rookie Cup, preteky v big air alebo slopestyle do 18 rokov  a otvorené profesionálne snoubordové preteky pre registrovaných aj neregistrovaných freestyle snoubordistov.


zľava Gary Greenshields, Julien Haricot s priateľkou Charlotte

Preteky: Disciplína Slopestyle na snowboardistov aj návštevníkov čaká na zvyšných dvoch podujatiach na Kubínskej Holi a Donovaloch. Registrácia účastníkov pretekov bude každý súťažný deň – v sobotu od 10:00 do 12:00. Motiváciou pre jazdcov sú najmä prize money v celkovej výške  5000 eur na všetky preteky, ale aj exkluzívne vecné ceny od partnerov projektu.

O2 Rookie Camp: Vždy od stredy do piatku počas celého dňa ponúka O2 Rookie camp všetkým mladým možnosť naučiť sa snoubordovať pod dohľadom licencovaných inštruktorov  ako aj zdokonaliť a učiť sa freestyle disciplíny pod taktovkou tých najkompetentnejších – päťnásobného majstra Slovenska Mateja Matysa, najlepšej súčasnej slovenskej snoubordistky Barbory Števulovej, Martina „Rybu“ Rybanského, Martina „Rohaja“ Nemčeka, Tomáša „Pstrunu“ Hrnčiara a dalších skvelých slovenských jazdcov. Rookie Camp je zdarma pre zákazníkov O2. Mladé talenty prídu na svah podporiť aj známa herečka Zuzana Fialová a olympijský medajlista Radoslav Židek. Tí najlepší si z Rookie Campu odnesú originálne ceny – pre túto príležitosť sa vyrobilo len 15 snowboardov s originálnym artworkom s motívmi podujatia.

vyhlasovanie výsledkov
(zľava: Julien Haricot, Matej Matys (1miesto),
Matúš Hubka (3 miesto) a Gary Greenshlields (2 miesto)

Koncerty na svahu s Rádiom_FM: Každý sobotný večer vystúpia slovenské kapely a DJi Rádia_FM. Kubínska Hoľa sa môže už 27. februára tešiť na Hex, Talkshow, Noisecut a DJ Bibu. Do tretice sa návštevníci na Donovaloch 6. marca zabavia pri koncertoch skupín Polemic, Lavagance, Swan Bride a DJ Bidla.

O2 Snowboard Tour – kedy a kde?
24. – 27. február 2010    SKI PARK Kubínska Hoľa / Rookie Camp + Slope style contest
3. – 6. marec 2010    Park Snow Donovaly / Rookie Camp + Slope style contest

Všetky informácie, prihlasovacie formuláre ako aj pravidlá pretekov nájdete na oficiálnej webstránke podujatia:https://www.o2snowboarding.sk

Zdroj: Publique
Publikoval: Redakcia GREGI.NET