O2 Snowboard Tour: Kubínsku hoľu ovládla Zuzana Fialová aj snoubordový slopestyle!

BRATISLAVA / DOLNÝ KUBÍN – Nielen preteky v disciplíne slopestyle na špičkovej úrovni, ale aj zábavu s herečkou Zuzanou Fialovou a snoubordistami Bašou Števulovou, Radom Židekom a Maťom Matysom prinieslo na kopce nad Dolným Kubínom druhé zo série podujatí O2 Snowboard tour. Posledná časť štartuje už túto stredu na Donovaloch a vyvrcholí sobotňajším pretekom a koncertami skupín Swan Bride, Lavagance a Polemic!

Herečka Zuzana Fialová svojou účasťou na podujatí O2 Snowboard tour potešila nielen návštevníkov a snoubordistov, ale najmä deti zo sociálne slabších rodín. Nadácia Fialka im takto pomohla objaviť čaro snoubordingu a spolu s olympijským medajlistom Radom Židekom sa postarala o skvelú zábavu na svahu. Športové podujatie napriek tomu nestratilo na vážnosti.

Od stredy do piatku sa v špeciálnom Rookie Campe pripravovali mladí snoubordisti, v sobotu akcia vyvrcholila pretekom mladých talentov aj profesionálov. Večerná párty už patrila koncertom kapiel Noisecut, Talkshow a Hex, v klube do rytmu hrala DJ-ka Biba. O skvelú náladu a široké úsmevy prítomných sa staral údajne najlepší moderátor outdoorových podujatí v strednej Európe – Tomaggio z Rádia FM. Pod jeho taktovkou sa niesli súťaže o vecné ceny, módna prehliadka O’NEILL, no najmä čoraz populárnejšia súťaž v lámaní nezlomiteľného snowboardu Nano. Tí najlepší jazdci sa v sobotu ukázali v plnej sile na slopestylovej trati. Tá sa skladala z dvoch skokových platforiem,  poslednou prekážkou bol výber funboxu alebo lomenej bedňe.

Úspechy v profi kategórii zožali hostia zo susedných Čiech, cenu za absolútne víťazstvo i best trick si odniesol Ján Nečas (GNU, Quiksilver, DC) a jeho Cab 900. Na druhom mieste v profi pretekoch skončil Jan Zajíc (Horsefeathers, Nitro, VZ, Jagermaister, Ollie shop, Red Bull) a slušné tretie miesto si vybojoval Matej Novák (Quiksilver, Libtech, DC, SP, BERN). Disciplína Slopestyle čaká všetkých snoubordistov aj na  Donovaloch. Registrácia účastníkov pretekov bude v sobotu od 10:00 do 12:00. Motiváciou pre jazdcov sú najmä prize money v celkovej výške  5000 eur na všetky preteky, ale aj exkluzívne vecné ceny od partnerov projektu.

O2 Rookie Camp: Vždy od stredy do piatku počas celého dňa ponúka O2 Rookie camp všetkým mladým možnosť naučiť sa snoubordovať pod dohľadom licencovaných inštruktorov ako aj zdokonaliť a učiť sa freestyle disciplíny pod taktovkou päťnásobného majstra Slovenska Mateja Matysa, najlepšej súčasnej slovenskej snoubordistky Barbory Števulovej, Martina „Rybu“ Rybanského, Martina „Rohaja“ Nemčeka, Tomáša „Pstrunu“ Hrnčiara a dalších skvelých slovenských jazdcov. Rookie Camp je zdarma pre zákazníkov O2. Tí najlepší si z Rookie Campu odnesú originálne ceny – pre túto príležitosť sa vyrobilo len 15 snowboardov s originálnym artworkom s motívmi podujatia.

Všetky informácie, prihlasovacie formuláre ako aj pravidlá pretekov nájdete na oficiálnej webstránke podujatia:https://www.o2snowboarding.sk

O2 snowboard tour na Kubínskej holi / výsledky:

Profi contest
1. Jan Nečas, ČR (GNU, Quiksilver, DC)
2. Jan Zajíc, ČR (Horsefeathers, Nitro, VZ, Jagermaister, Ollie shop, Red Bull)
3. Matej Novák, ČR (Quiksilver, Libtech, DC, SP, BERN)

Do 18. Rokov
1. Matej Dolník (Forum, Love clothing)
2. Martin Murgaš
3. Martin Blaško (Horsefeathers, Bataleon, Electric, Frontline, Stuhleck)

Zdroj: Publique
Publikoval: Redakcia GREGI.NET