NuSpirit: Víkend s Jimpsterom a Spinline a DJ Madd!

Naša pravidelná klubová noc [MIE] sa dožíva neuveriteľných 10 rokov. Takéto okrúhle výročie je pádnym dôvodom na špeciálneho hosťa. Bude ním Jamie Odell aka Jimpster. Rovné beaty preložíme sobotnou Drumatique Session tentokrát s deep sound projektomSpinline, ktorý podporia budapeštiansky jazdecDJ Madd, breakbeatový Macho a drumatique rezidenti.

Jamie Odell aka Jimpster a Audiomontage sa zaoberá produkciou , remixovaniu a DJingu už 19 rokov. Je spolumajiteľom Freerange Records (najlepší britský label 2007) a pojmom vo svete deep a soulful house music. Jamie si postupne vybudoval povesť top DJja v UK a na celom svete, s viac ako 100 gigs ktoré minulý rok odohral. S dôrazom na deep end elektronickej house music, sa ale nebojí odchýliť od vychodených chodníčkov a vie udržať old school prístup, ktorý ho dostal na pódiá klubov ako Fabric and Matter (London), Panorama Bar, Watergate (Berlin), Cielo (NYC), Warehouse 702 (Tokyo), Zoo Project (Ibiza). Okrem vlastnej produkcie zažiaril aj ako remixér mien ako Seal, Josh Wink alebo Photon Inc.

Za deep drum’n‘bass projektom Spinline stoja traja maďarskí producenti Mark Gulacsi, Norbert Safar a Andras Tallai. Charakteristický deep sound tohto tria nezostal nepovšimnutý a v roku 2009 zaznamenávajú veľký úspech releasom ‘Radioactive‘ / ‘Groove Scam’ (SGN:LTD).

S prechodným bydliskom v Londýne prichádzajú nové releasy, kloaborácie a zviditeľnenie sa na svetovej dnb scéne. Track ‘Run’ na najpredávanejšej dnb výberovke ‘Night Life 5’ (RAMRecords, 2010), dva tracky na dlho očakávanej LP-čke ‘Transit One’ (Dispatch Recordings, 2011), či spolupráca s majiteľom Critical Music, Kasrom, je len zlomok toho, čo sa dá v budúcnosti od Spinline očakávať. V bratislavskom Nu Spirit Clube sa predstaví jeden člen z tejto trojice DJ Safair (Norbert Safar). Práve on spolu s SKC, Chris.SU, Longman a Bratwa tvoria ďalší z úspešných maďarských dnb projektov Tactile. Ukážky toho, čo prichádza z dielneSpinline si môžete vypočuť v ich mixovanom sete pre britsky časopis Kmag, ktorý je na stiahnutie TU.

DJ Madd, rodák z Budapešti s prechodným bydliskom v anglickom Bristole, sa vo veľmi krátkej dobe s remixami od Kryptic Minds,Breakage a Ikonika, ako aj s vlastnými releasmi vrátane rôznych spoluprác, stáva jedným z najrýchlejšie rastúcich mien na dubstep scéne. Ohromený zvukom a silou dubstepu sa v roku 2008 púšťa do vydania svojho prvého tracku ‘Numbers’. Prichádza troj-tracková EP na Boka Records a spolupráca s Matt-U. Spoločne vydávajú ‘Why’ a ‘Sound System’ (Tube 10) a získavajú podporu po celom svete. Ďalší výrazný hudobný posun v jeho kariére prichádza v spolupráci s Black Box Recordings, vydaním ‘Someone’, ktorý remixuje angličan Breakage. Návratom na Boka Records s veľkým releasom ‘I know it’s you’ a ‘Better with you’ a remixami od Akira Kiteshi, sa stretáva opäť s obrovským úspechom. Že mu nie je cudzí ani drum’n‘bass dokazuje trackom ‘Don’t Want to Be’ na výberovke ‘New Blood’ (Med School). V najbližšom období môžete očakávať ‎‘Pitch Black’ a ‘New Reality’ (Oris Music) a releasy exkluzívne na Black Box a Wheel & Deel Records, a mnohých ďalších labeloch.

Zdroj: NuSpirit
Publikoval: Redakcia GREGI.NET