Nový album Roberta Pospiša a Martina Sillaya!

Robert Pospiš, Martin Sillay. Dve mená, ktoré stoja za albumom Príchody Odchodov. Dvojica hudobníkov, ktorí spoločne fungovali v skupine Peoples sa po jej rozpadnutí rozhodli nahrať album, ktorý sa žánrovo výrazne odlišuje od ich kapelného debutu.

Ich hlavným cieľom bol tvrdý naturálny zvuk bez elektroniky a zvukových efektov. O to viac totiž vynikli texty, ktorých výhradným autorom je Robert Pospiš. Hudbu na album skladala dvojica hudobníkov spoločne počas siedmich mesiacov. Počas nich sa sústredili na to, aby objavili nový zvuk a výraz skladieb. Ich hlavnou inšpiráciou bolo neustále hľadanie pravdy v ich životoch. Nahrávanie albumu začalo v bratislavskom štúdiu Kamoto deviateho decembra roku 2009. Dominantnými nástrojmi nahrávky je klavír, elektrická, akustická a nylónová gitara. Okrem nich sa na albume objaví saxofón, pochodová rytmika a jeden duet. Najdôležitejšia bola počas celého procesu nahrávania pravdivosť. Pravdivosť hudby aj textov. Štrnásť pesničiek tvorí príbeh, ktorý vystihuje slovné spojenie Príchody Odchodov. To charakterizuje prirodzenú rovnováhu života.

Štúdiový album „Príchody odchodov“ Roberta Pospiša a Martina Sillaya je dokončený a práve  prebieha príprava na jeho oficiálne vydanie. Prvú zverejnenú skladbu z tohto albumu s názvom „Muž“ si môžete vypočuť na oficiálnej stránke albumu www.prichodyodchodov.sk.

Zdroj: RP
Publikoval: Redakcia GREGI.NET