Novela Sexodus je novinkou na pultoch kníhkupectiev!

Bratislava 28. januára (TASR) – Novela s názvom Sexodus slovenského autora pod umeleckým menom Z. H. Bukowsky vychádza v týchto dňoch vo vydavateľstve Ikar. Štvrtok večer ju za účasti autora predstavili v bratislavskom kníhkupectve Panta Rhei. Kniha je debutom mladého autora, ktorý sa rozhodol písať pod týmto pseudonymom. Úprimne v nej odhaľuje rozporuplný svet mužskej duše, ktorá môže byť aj nezvyčajne krehká a zraniteľná.

„Šesť mojich rokov som opísal v tejto knihe, deväťdesiat percent knihy je mojou autobiografiou. Ľudia, ktorí žijú podobným spôsobom života, ako ja, sa radšej vyhýbajú verejnosti. Nie je to jednoduché, ale má to isté výhody, hlavne kvôli láske, ktorá sa im dostane a tá je v mojom živote veľmi zastúpená, a som vďačný každej svojej láske, ktorá prišla do môjho života,“ povedal autor v úvode prezentácie a dodal: „Nedokázal by som žiť bez lásky. Som introvert a to, ako komunikujem so svetom, je práve táto kniha. To, čo píšem, to som vlastne ja a to je jediné, ako sa dokážem rozprávať s ľuďmi. Najprv som si urobil pár poznámok z toho, čo som prežil, z nich vznikli strany, kapitoly a nakoniec celá kniha, písanie mi zabralo skoro šesť mesiacov.“

Tínedžer z malého mesta v tejto novele stráca nevinnosť v miestnom nevestinci, neskôr sa stane milencom staršej ženy, ochotnej zaplatiť za ilúziu lásky. Anonymná T. stráži život svojho gigola, ale dovolí mu, aby si rozohral aj iné partie, raz srdca, raz vášne. Vždy ochotne pomôže, keď sa jej milenec ocitá na dne. Záleží len na čitateľovi, aby rozsúdil, či je pani T. v tomto prípade anjelom lásky alebo zatratenia.

Sexodus verne zachytáva retrogradačný emocionálny vývoj hlavného hrdinu, balansujúceho medzi zodpovednosťou a slobodou. Vyhľadávaním romantických vzťahov s nesprávnymi ženami na nesprávnom mieste sa podvedome sám bičuje ku sklamaniam. Spočiatku obhajuje zásady, ktoré nie sú hodné ani pubertálnej mysle, no hneď po prvom životnom údere sa naivne vzdá a ženie k úpadku. Snaha nachádzať chyby v sebe samom sa paradoxne obráti na iracionálne obviňovanie najbližších.

„Čím iným začať, ak nie vlastným životom. Ak sa predstaviť, tak sa predstaviť skutočne a ukázať zo seba to, čo má človek v srdci. Bol som mladý a chcel som byť už viacej skúsený než moji spolurovesníci. Podarilo sa mi to, žiaľ, nechal som si to pre seba veľmi dlhú dobu, z toho vzniklo zopár konfliktov a nakoniec som sa rozhodol povedať všetko, aby som sa očistil a začal úplne nový život. Nie som gigolo, skôr rozdávam lásku tam, kde chýba,“ povedal k téme knihy pre TASR jej autor.  

Knihu Sexodus uviedla do života slovenská playmate a riaditeľka Nadácie Playboy Slovensko Eva Cifrová. Jej autor Z. H. Bukowsky odmietol povedať na verejnosti svoje civilné meno, rovnako ako vek, hostia na stretnutí sa dozvedeli iba jeho krstné meno Zoltán. Pred niekoľkými dňami dopísal už druhú knihu, ktorej rukopis odovzdal vydavateľstvu. Je na podobnú tému, prvá kniha podľa autora je skôr romantická, v tej ďalšej odhaľuje trocha drsnejší pohľad na svet, je príbehom o mladom chlapcovi, o jeho vývoji a zmenách, ktoré spôsobí láska.

© 2010, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Zdroj: Agentúra TASR
Publikoval: Redakcia GREGI.NET