Nokia Snowboard X Tour: Víťazom Meatfly Big Air, tretieho zo série pretekov sa stal opäť Matej Matys zo SR!

V sobotu 13. februára sa v lyžiarskom centre Dedovka – Snow Park Veľká Rača konal tretí zo série pretekov Nokia Snowboard X Tour – Meatfly Big Air. Víťazstvo si po tretí krát v sérii odniesol Matej Matys.

Snowboardová asociácia Slovenska, generálny sponzor Nokia a organizačný tím preteku Meatfly Big Air úspešne zavàšili aj tretí zo série pretekov v Snow Parku Veľká Rača – Dedovka.

Dvanásť finalistov si zmeralo sily na 3 metrov vysokom kickri, ktorému dominoval 10 metrov dlhý “table” (dráha letu od odrazu po hranu dopadu). Viedol ponad voľne priechodnú cestu cez ktorú sa medzi jednotlivými skokmi prechádzalo početné publikum. Za podpory divákov, skvelej hudby v podaní DJ Ľuda Snováka sa jazdci vystriedali v troch kolách, v ktorých prevládali najmä backsidové rotácie a neraz bolo vidieť skoky o dåžke 20 metrov. 15-ročná freestyle snowboardistka Klaudia Medlová z Liptovského Mikuláša, sa ani tentokát nedala zahanbiť v čisto pánskej konkurecii a právom si zaslúžila hodnotné ceny od partnerov preteku Nokia a Meatfly. Jazdci, ktorí sa nezľakli náročného skoku predviedli divákom skvelú šou hodnú preteku s postupom na majstrovstvá Slovenska.

Zabávajúci sa diváci boli pre organizátorov potvrdením, že Meatfly Big Air v Snow Parku Veľká Rača bol aj napriek miernemu časovému sklzu kvôli zdokonaľovaniu skoku zážitkom, pre ktorý sa rozhodne oplatilo prísť. Počas finále vo večerných hodinách si za dobrej hudby a osvetlenia tretie miesto vybojoval Martin Blaško z Bratislavy, druhý skončil Tomáš Král z Českej republiky a víťazom sa po tretí krát v sérii stal Matej Matys z blízkej Čadce, ktorý vo Veľkej Rači pocítil výdatnú podporu domáceho publika.

Špeciálnu cenu internetového portálu www.boardlife.sk “Boardlife Best Trick” získal finalista zo striebornej priečky Tomáš Král (CZ).

Štvrtý zo série pretekov Nokia Snowboard X Tour sa pripravuje na sobotu 13.3. v Jasnej pod Chopkom pod názvom Burton Slopestyle, kde Nokia ako jediná v tohtoročnej sezóne prinesie snowboardové závody. V najvychytenejšej lokalite na Slovensku sa jazdci pokúsia nazbierať ďalšie body na dosiahnutie titulu Majstra Slovenska.

Výsledková listina:
1. Matej Matys
2. Tomáš Král (CZ)
3. Martin Blaško
4. Martin Kaňourek (CZ)
5. Jan Kaňourek (CZ)
6. Matej Dolník
7. Ľubomír Kačerík
8. Matúš Máčik
9. Jakub Krška
10. Miroslav Dujsík

Zdroj: Nokia Snowboard X Tour 2010
Foto: Matus Rendek
Publikoval: Redakcia GREGI.NET