Nokia Snowboard X Tour: Víťazom Big air v meste, druhého zo série pretekov sa stal Matej Matys!

V sobotu 30. januára sa v historickom centre mesta Kremnica konal druhý zo série pretekov Nokia Snowboard X Tour – Big air v meste. Víťazstvo si opäť odniesol Matej Matys.

Snowboardová asociácia Slovenska, generálny sponzor Nokia a organizačný tým preteku Big air v meste úspešne zavàšili tohtoročný event so skvelou atmosférou v centre Kremnice.

Z pôvodne prihlásených 34 snowboardistov a 26 freeskierov sa do finále prebojovalo 10 najlepších jazdcov a 9 lyžiarov, ktorí si zmerali sily na rampe s doskočiskom, kde lešenie malo výšku 8 metrov a mostík s plošinou dåžku 10 metrov. Za splnu mesiaca a výdatnej podpory divákov sa finalisti vystriedali v troch kolách, v ktorých presviedčali porotu o svojich kvalitách. Opäť nechýbala jediná dáma – 15-ročná freestyle snowboardistka Klaudia Medlová z Liptovského Mikuláša, ktorá predvádzala hlavne backside rodeá. Medzi jazdcami prevládali frontsidové i backsidové rotácie, freeskieri ponúkli divákom tiež skvelú exibíciu. Výborná zábava do poslednej minúty preteku bez akéhokoľvek zranenia potvrdila, že v Big air v meste bol opäť jedinečným zážitkom pre všetkých zúčastnených napriek tomu, že ešte počas kvalifikácie neboli podmienky ideálne. Na radosť všetkých sa podarilo dráhu dostať do dobrého stavu a potom už nič nebránilo tomu, aby šou Big air v meste dostala znovu ten punc jedinečnosti ktorý Kremnica zažila už štvrtý rok. Tretie miesto si medzi jazdcami vybojoval Ľubomír Zelenay, druhý skončil Martin Kaňourek (CZ) a víťazom sa stal opäť Matej Matys.

Špeciálnu cenu internetového portálu www.boardlife.sk “Boardlife Best Trick” získal Jan Kaňourek (CZ). Medzi freeskiermi sa v prvej trojke blysli Tomáš Cuník – 3. Miesto, na 2. mieste skončil Juraj Bernát a víťazstvo si odniesol Lukáš Trso. Cenu Best trick Go Pro si právom zaslúžil Jan Tajboš.

Počas dňa zabával publikum okrem moderátorov aj DJ Ľudo Snovák – legenda slovenského snowboardingu. Na párty v kine Koloseum to roztočila skupina Hudba z Marsu, ktorá dorazila po piatkovej Eurovízii a zdatne im sekundovali DJ Junior (Wilsonic) a DJ Vili:AM (Puding Pani Elvisovej).

Tretí zo série pretekov Nokia Snowboard X Tour sa pripravuje na sobotu 13.2. vo Veľkej Rači pod názvom Meatfly Big air kde sa pod lyžiarskym centrom Dedovka opäť chystajú jazdci zbierať potrebné body na dosiahnutie titulu Majstra Slovenska.


Výsledková listina snowboardisti:
1. Matej Matys
2. Martin Kaňourek (CZ)
3. Ľubomír Zelenay
4. Dušan Bízik
5. Jan Kaňourek (CZ)
6. Matej Dolník
7. Jakub Brziak
8. Martin Poper
9. Daniel Fraňo
10. Rado Dubový


Výsledková listina freeskieri:
1.     Lukáš Trso
2.     Juraj Bernáth
3.     Tomáš Cuník

Zdroj: Nokia Snowboard X Tour 2010
Publikoval: Redakcia GREGI.NET