Nokia Snowboard X Tour prináša Big air do historického centra Kremnice!

V sobotu 30. januára sa  v historickom centre mesta Kremnica uskutoční druhý zo série pretekov Nokia Snowboard X Tour. Z prvých pretekov na Donovaloch si víťazstvo odniesol Matej Matys.

Big air v meste je snowboardová a lyžiarska show s veľkolepou atmosférou, ktorá ako jediná na Slovensku prebieha v historickom centre mesta Kremnica v rámci podujatia Biela stopa. Súťažiť bude opäť slovenská aj medzinárodná špička freestyle snowboardingu. V disciplíne Big air sa bude súťažiť na mostíku s plošinou medzi 9 a 12 metrami. Všetko záleží od množstva snehu na Skalke pri Kremnici. Lešenie by malo mať výšku 6 až 8 metrov.

Víťazi si opäť rozdelia prize money v celkovej hodnote 700 eur. Séria šiestich snowboardových pretekov v rámci celej SR sa koná pod záštitou Snowboardovej asociácie Slovenska v spolupráci so spoločnosťou Nokia. Víťazovi celej série bude patriť titul majstra Slovenska.

Pre návštevníkov sú pripravené sprievodné podujatia vo forme súťaží a bohatej hudobnej nádielky. Na rider‘s párty v kine Koloseum to roztočí skupina Hudba z marsu, DJ Junior (Wilsonic) a DJ Vili:AM (Puding Pani Elvisovej).

Prvý pretek, ktorý sa uskutočnil 16. januára na Donovaloch, ukázal, že jazdci sú výborne pripravení na novú sezónu. Z pôvodne prihlásených 53 jazdcov, sa do finále prebojovalo 10 najlepších, ktorí si zmerali sily na jedenásťmetrovom skoku a v dvoch jibových platformách. Medzi pretekármi bola aj jediná zástupkyňa nežného pohlavia, talentovaná Klaudia Medlová (15 r.), ktorá predviedla backflip (salto vzad). Víťazom sa stal Matej Matys (SR), druhé miesto obsadil Rado Dubový (SK) a na treťom mieste skončil Pavel Vyroubal (ČR). Špeciálnu cenu internetového portálu boardlife.sk Boardlife Best Trick získal Martin Rybanský (SR) za tzv. Fs 720° – skok s dvojitou rotáciou.

Freestyle snowboarding a Nokia majú k sebe veľmi blízko – ide o stelesnenie štýlu a najmodernejšej techniky. Seriál sa skladá zo šiestich pretekov v najnavštevovanejších zimných strediskách na Slovensku. Každý z pretekov je dotovaný minimálne 700 eur prize money, celkovo 4 200 eur. Navyše víťazi získajú ďalšie vecné ceny od reklamných partnerov Nokia, Burton, Ripcurl, Meetfly a K2.

Pravidlá a všetky informácie o NOKIA Snowboard X Tour nájdete na stránke www.xnasob.sk.

Nech sa páči pozrite si video z prvého eventu Nokia Snowboard X Tour. Autormi videa sú Boardlife.sk a p. Čaja.

13.2. – Veľká Rača – Oščadnica | 13.3. – Chopok Jasná – Záhradky | 27.3. – Martinské hole
3.4. – FINÁLE SLOVENSKÉHO POHÁRA – Štrbské pleso

Zdroj: Nokia Snowboard X Tour 2010
Publikoval: Redakcia GREGI.NET