Módne a praktické doplnky do kuchyne

Módne a funkčné vybavenie kuchyne je základom pohodlného života! Kuchyňa je po kúpeľni bezprostredne miestnosťou, ktorú navštevujeme počas dňa najčastejšie. To je práve dôvod, prečo je také dôležité cítiť sa pri pohybe a používaní kuchyne pohodlne, aby bolo možné pripraviť jedlo rýchlo a efektívne, a tým ušetriť čas. 

Módne doplnky do modernej kuchyne

K módnym a funkčným doplnkom do modernej kuchyne patria nielen nože a súprava nádob na korenie, ale aj dosky na krájanie, bez ktorých by každodenná príprava jedál nebola možná. V skutočnosti sú dosky na krájanie jedným z najpoužívanejších kuchynských doplnkov. Je ťažké to poprieť, používame ich vždy, keď potrebujeme nakrájať chlieb alebo mäso, ale aj zeleninu a ovocie. To je dôvod, prečo je také dôležité nájsť dokonalú dosku. 

Ktoré dosky na krájanie si mám vybrať? 

Táto otázka trápi nejedného z nás, pretože naozaj, ktoré dosky na krájanie sa najlepšie osvedčia pri každodennom používaní? Plastové dosky na krájanie sú pomerne odolné, nepoškriabu sa rýchlo a sú ľahko umývateľné, no nevydržia tak dlho ako iné dosky. Dosky na krájanie z bambusu sú ekologické a dekoratívne, ale blanšírovanie bambusovej dosky po každom krájaní mäsa spôsobuje, že sa bambus rýchlo opotrebováva. Nie je tiež vhodné drhnúť ich hubkou na riad. Po naklepaní mäsa tĺčikom zase vzniknú na bambusovej doske trvalé stopy.

Sklenené dosky na krájanie sú svojím spôsobom akousi revolúciou v kuchynských doplnkoch, ktorá už nejaký čas trvá. Štvormilimetrové tvrdené sklo je materiál odolný voči vysokým teplotám, nečistotám, prachu a poškriabaniu, a preto sa nemusíte obávať prasknutia dosky pod vplyvom tepla. Sklenené dosky na krájanie sa ľahko udržujú v čistote. Stačí ich umyť teplou vodou s trochou čistiaceho prostriedku. Hoci nie sú určené ku klepanie mäsa, pohodlne na nich mäso nakrájate, bez toho aby ste sa museli obávať, že sa kusy surového mäsa dostanú dovnútra. Sklenené dosky sú tiež užitočné pri varení – vďaka ich vysokej teplotnej odolnosti na ne môžete položiť horúci plech alebo hrniec.

Sklenené dosky na krájanie – módne a funkčné doplnky v každej kuchyni

Sklenené dosky na krájanie sú tiež bezpečné, ak totiž dôjde k nehode a doska praskne, črepiny skla zostanú vnútri, nedostanú sa von. To je obzvlášť dôležité v domácnosti, v ktorej sú malé deti a tak môže ľahko dôjsť k nehode. Dosky na krájanie z tvrdeného skla vydržia v nezmenenom stave po dlhý čas každodenného používania. Vďaka originálnym motívom sú sklenené dosky nielen funkčným, ale aj módnym doplnkom výzdoby modernej kuchyne, priťahujú zrak a osvedčia sa aj ako zakrytie steny za plynovým alebo indukčným sporákom a za drezom. Ak perfektná doska (zatiaľ) neexistuje, potom doska z tvrdeného skla je takmer dokonalá, a v tejto chvíli sa zdá byť najlepšou voľbou módnej a funkčnej kuchynskej dekorácie. 

Zdroj: PR