Micro.Wilsonic: Wilsonic sa o slovenskú elektroniku zaujíma!

Dvojdňový klubový mini-festival micro.Wilsonic, ktorý prebehne 28-eho a 29-eho apríla v KC Dunaj predstaví okrem svetových mien ako Deadelus či Hudson Mohawke aj to najpozoruhodnejšie čo aktuálne ponúka elektronická scéna na Slovensku.

Štvrtkový večer otvoria Gwerkova, ktorí po pokusoch na poli akustickom, electro-folkovom aj popovom, ostali verní experimentu so sférickými a melodickými plochami. Elektronický zvuk ulice Gwerkova – kapela si dala názov podľa ulice, na ktorej zakladajúce členky žili, bude chutným predjedlom pred koncertami Wildbirds and Peacedrums, Daedelus-a a Lone-a.

Dezert bude na záver podávať Foolk. Slovenský producent už s Daedelusom jedno pódium zdieľal. Vo štvrtok v noci potvrdí, že slovenská elektronická tvorba má potenciál rovnať sa tej svetovej.

V piatok štartujú v Bratislave MS v hokeji a na micro.Wilsonicu bude hrať Slovensko presilovku. Dvojhodinový set Hudsona Mohawka uvedie najskôr jeden z najväčších domácich (post-) dubstepových talentov Stroon. Po ňom budú polnoc ovládať Delik & Bene s premiérou koncertnej podoby albumu Záblesky geniality, úlomky šialenstva.

Garanciou piatkovej zábavy bude ďaľší z domácich interpretov pod pseudonymom Bad Mojo. Electro-houseovú produkciu bude striedať hutná elektronika od účastníka Red Bull Music Academy menom Teapot.

Zdroj: Wilsonic
Publikoval: Redakcia GREGI.NET