Matchsound 5: Versus a B.Unq!

Po úspešnej štvorke s Resetom sa bude pokračovať v znamení hardtechna aj po piate… Tento krát budú hosťami akcie V Dubnickom klube Ibiza, dňa 6. februára – Live Act projekt DJ VERSUS z Maďarska a djne B.UNQ! z Prahy. Domácu hardtechno scénu zastúpia rezidenti akcie SEPROMATIQ, HOGAR, SATIRA a ERIK M.

VERSUS (BIO):

László Kosznovszki (Versus) sa narodil v roku 1985 v Maďarsku. Za svoj život si prešiel už veľa štýlmi, od rocku až po house. V dnešnej dobe preferuje hlavne hardtechno, techno, goa, breakbeat, drum and bass a chillout. Čo sa týka produkcie je zameraný čisto na hardtechno. Zo začiatku Versus pri hraní používal mix pult a CD prehrávače, neskôr ich zamenil za notebook a midi kontrolery a začal s hardtechno live act produkciou. V roku 2006 založil Illegal Records promotion site.

Zahral si už vo veľa kluboch po celom Maďarsku (Kashmir, K2, Supersonic, Diesel) na Slovensku v Metro klube, ďalej v krajinách ako  Česko ,Bulharsko, Ukrajina a Rakúsko.

V jeho Live projekte nepoužíva celé tracky, ale len loopy, softwaerové instrumenty a veľa efektov pomocou ktorých svojou improvizáciou dokáže dostať dav ľudí do šialenstva. Jeho tvorba je niekedy melodická, niekedy industriálna, rytmická, rýchla, temná i veselá. Takže počas Versusovho setu môžte čakať veľa zmien nálad ,čo je pre jeho tvorbu charakteristické.
 B.UNQ! (BIO):

Hudbe sa venuje od ranného detstva, kedy navštevovala umeleckú školu a učila sa okrem klasického baletu, stepu a moderného tancu, taktiež hrať na flautu. Od 12tich spievala v zbore Gymnázia Kolín pod vedením Magdy Lesákové a postupom času sa stala sopránovou  sólistkou tohto telesa. Zároveň bola členkou komorného zboru Continuo.

O tanečnú muziku sa zaujíma zhruba od 15 rokov, kedy začína navštevovať rôzne party. Najviac ju oslovuje svižné a energické techno. Prvý krát si vyskúšala gramofóny v roku 2007 pod vedením Djov B.One.K a Dusty. Zlomovým okamžikom je stretnutie s djom Xtremom ,pod jeho vedením sa zameriava hlavne na hardtechno. Kupuje vlastnú aparatúru a začína sa plno venovať muzike. Zoznamuje sa s ďalšími djmi ako Legend Bee, Bad Bass, Wizard atd. a ískava pozvánku do bookingu v XMIX.CZ a oh-la-la.dj. V rámci agentúr sa stará o promotion, booking zahraničných djov a organizácii party.

Začiatkom roku 200 dostáva pozvanie hrania v kluboch a festivaloch po celej ČR a nechýba ani mnoho spoločných verzusov a setov s djom Extremom. V samostatnom hraní preferuje tiež klasické techno.

Ďalším posunom je stretnutie so skvelým producentom Ganez The Terrible, vďaka nemu sa začína venovať aj vlastnej tvorbe a prvý track vydáva na Ganezovej EP – “All Naked” na britskom Naked Lunch rec. V roku 2009 si zahrala v Paríži spolu s Ganezom.

Vzory: Mario Ranieri, O.B.I., Buchecha, Alex TB, A. Paul, The Advent, Industrialyzer, Ganez The Terrible, Orla Feeney, Golpe, Candy Cox, Arkus P., Viper XXL, Boris S., Space Djz, Ade Fenton, Paul Langley, Kamikaze, Boriqua Tribez….

LINE UP:
21:00-22:15 Satira
22:15-23:30 Erik M
23:30-00:45 B.Unq
00:45-02:15 Versus
02:15-03:45 Sepromatiq
03:45-End   Hogar

Zdroj: Satira
Publikoval: Redakcia GREGI.NET