Martin Gore: Člen skupiny Depeche Mode podporil slovenského producenta Bennita V!

Na najvplyvnejšom internetovom portáli zaoberajúcom sa predajom elektronickej tanečnej hudby – www.beatport.com sa 15. januára  medzi  beatport charts objavil aj january beatport chart člena hudobnej skupiny Depeche Mode Martina L. Gore.

Medzi desiatkou trackov sa popri menách ako Dustin Zahn, Adam Beyer, Psycatron, či Alex Long objavil aj slovenský producent Bennito v a jeho track „Pila“ z najnovšieho EP vydaného na nemeckom vydavateľstve 3rd wave music.

Martin Lee Gore, spoluzakladateľ a člen svetoznámej hudobnej formácie Depeche Mode, ktorá za tri dekády svojej existencie urobila ozajstnú revolúciu v oblasti elektronickej a  popovej muziky, a vôbec hudby ako takej, je verejnosti známy ako spevák, gitarista, skladateľ, ktorý sa podpísal pod skladby ako Personal Jesus, Enjoy the silence.

V roku 1999 mu British Academy of Composers & Songwriters udelila významné ocenenie the Ivor Novello Award za medzinárodný prínos v súvislosti so skladaním piesní pre Depeche mode.

V neposlednom rade je to vynikajúci  remixér a v posledných rokoch aj úspešný DJ prezentujúci modernú scénu svetového minimalistického a experimentálneho techna..

Bennito V sa v úlohe remixéra v týchto dňoch objavil na ďalšom rellease úspešného slovenského Dja a producenta Jozefa Mihalika „Pedagog EP“, kde prispel dvoma tech housovými remixmi a čoskoro bude jeho diskografia doplnená ďalším remixom na zaujímavom EP od Drahosha – „Radio“
   

Tracky z relleasu Pila EP si môžete vypočuť a zakúpiť tu.
Pre booking DJa Bennita V mailujte na: v.durkan@myspace.com
    

Zdroj: Bennito V
Publikoval: Redakcia GREGI.NET