Mandrage: Stále slávnejšia kapela získava jednu hubodnú nomináciu za druhou!

Plzeňská kapela Mandrage se v poslední dobì pyšní významnými hudebními nominacemi. Nominováni byli na Hudební ceny Óčka 2009 v kategorii Rock a čerstvì je hlasy fanouškù katapultovaly do finálové pìtice nominované na objev roku v prestižní soutìži Žebřík 2009 časopisu iReport. Tato mladá partička výraznì boduje na tuzemských hitparádách a začíná silnì konkurovat hudebním stálicím.

Není sporu, že se Mandrage tìší přízni početné skupiny fanouškù, což se kromì koncertù kapely odráží i na její úspìšnosti v nejrùznìjších hitparádách. Jedním z úspìchù je 1. místo v hitparádì T-music chart s aktuálním klipem „Už mì víckrát neuvidíš“. Bodují také v rádiích – první singl „Hledá se žena“ je stále podle oficiálního hodnocení IFPI nejhranìjší českou písní na rádiových vlnách. Právì podle prvního singlu mají Mandrage naplánované turné s názvem „Hledá se žena tour“. To odstartuje 5. března 2010 v pražském Liďáku ve Kbelích, kde skupina pokřtí stejnojmenné album Hledá se žena. Bìhem tohoto turné se chystají opravdu hledat ženu – výherkyni, která s kapelou stráví víkend a možná se stane i součástí dalšího klipu. „Hlavním smyslem je ale najít dívku pro našeho zpìváka Víťu,“ smìje se bubeník Mates.  K jejich turné ještì dodává: „Na každém koncertì z turné budeme fotit dívky, ženy, slečny a o vítìzce rozhodnou fanoušci v hlasování na našich stránkách.“

I přes veškeré úspìchy však zùstávají kluci nohama na zemi. „Mandrage vznikli v roce 2001 a v současné sestavì hrajeme od roku 2004, máme za sebou stovky koncertù a nemyslím, že by s námi zvýšený zájem o kapelu nìco udìlal,“ říká frontman kapely Víťa. Sláva členùm kapely do hlavy rozhodnì nestoupla, což dokazuje i jejich aktuální benefiční turné „Nejmilejší koncert“ pro dìti z dìtských domovù. „Sám jsem byl překvapen kolik talentovaných dìtí v dìtských domovech je. Za sebe i za kapelu jsem rád, že mùžeme svojí muzikou pomoci dobré vìci,“ dodává Víta Starý. V rámci Nejmilejší koncert tour vystupují Mandrage společnì se  skupinami Rybičky 48 a O5&Radeček po celé České republice a dávají možnost kapelám z dìtských domovù vystoupit po jejich boku v renomovaných českých klubech.

Hlasovat pro Mandrage v soutìži Žebřík 2009 mohou fanoušci díky SMS ve tvaru  ZB 7 D 3 na čísle 900 06 09 do 28. února a pasují je tak na objev roku. Slavnostní vyhlášení probìhne 5. března v DK Inwest v Plzni.

Veškeré informace o turné a nominacích naleznete na webových stránkách www.mandrage.cz.

Zdroj: Madree promotion s.r.o.
Publikoval: Redakcia GREGI.NET