Loyca roztancovala zaplnený Roxy klub a predstavila videoklip!

Pražská formace Loyca, časopisy označovaná za rockový objev na české scénì, vystoupila na poslední březnové akci Free Mondays v klubu Roxy. Bìhem večera mohli fanoušci kromì energického koncertu vidìt také zábìry z natáčení videoklipu či rozhovory s režiséry a střihači. Kolem deváté hodiny se sál ztišil a návštìvníci si mohli vychutnat premiérové představení oficiálního klipu Saturday Morning.

O tento počin se postaral animátor a scénárista Dan Řehák, který díky použití svìtel a dalších efektù vytvořil zajímavý námìt ze svìta loutek. Klip natočil netradiční, avšak čím dál tím rozšířenìjší metodou – místo kamery byl použit velmi kvalitní fotoaparát. Postprodukce a střihu se ujalo studio HeCut.

Ve čtyřech minutách se klip snaží sdìlit velké drama lásky, strachu a zapomnìní s nìmými a neohrabanými marionetami. Je postavený na dìji, atmosféře a fotografických obrázcích, spíše než na efektním blikajícím rytmickém střihu, který v tomto případì slouží hlavnì jako vypravìč. Příbìh vzdálenì parafrázuje text písnì a režisér doufá, že si nalezne diváky, kteří jej odkoukají od začátku od konce.

Nový videoklip mohou fanoušci vidìt na jejich webových stránkách www.loyca.cz, ale také na Youtube kanálu či prostřednictvím sítì Facebook.

Zdroj: Madree promotion s.r.o.
Publikoval: Redakcia GREGI.NET