Legacy Of Blood Tour 2010: Suffocation, Annotations of an Autopsy, Nervecell …!

Nová deska „Blood Oath“, špičkové mladé ambiciózní kapely jako support, touha znovu dokázat kdo že je vládcem brutal/death metalového žánru. SUFFOCATION vám toho na následujícím turné s názvem „Legacy Of Blood“ jistì nabídnou mnohem více, ale i tyto faktory by vás mìli dokopat k návštìvì alespoň jednoho z jejich Česko-slovenských koncertù, které připadají 18. března na Bratislavu a 19. března na Prahu.

Kdože jsou ony zmiňované mladé a ambiciózní kapely? Připravte se na nemilosrdnou řežbu v podání spolkù ANNOTATIONS OF AN AUTOPSY, NERVECELL, FLESHGOD APOCALYPSE a BURNING THE MASSES. Pokud nyní čteš tuto vìtu a váháš nad účastí na tomto koncertu, pak rozhodnì nejsi pravovìrný deathmetalista.

SUFFOCATION, stále stejná zničující síla, dechberoucí tíživost, nová deska „Blood Oath“ sice nedosahuje superlativy ovìnčených recenzí svého předchùdce s názvem „Suffocation“, ale i tak se jedná o brilantní a nesmrtelný zásek s dílny mistrù žánru zvaného brutal/tech deathmetal.

V létì 2009 si (pokolikáté už?) podmanili tisícihlavý dav na festivalu Brutal Assault, aby následnì na jeho pražské after party, a na jednom z nejlepších živých vystoupení vùbec, rozbìsnili a témìř zbořili žižkovský klub na Chmelnici. SUFFOCATION zaručenì identifikuje i ménì zasvìcený fanda. Ať již se jedná o nelidský vokál Franka Mullena, bicí tsunami Mika Smithe nebo prstovou ekvilibristiku Terrence Hobbse. Dvacet let již dokazují, že i tak extrémní odnož hudby jako je brutal death mùže být naprosto svébytným a samostatným smìrem, ve kterém si lze vystačit i bez všemožného moderního experimentování. SUFFOCATION jsou tu jako pomyslní strážci deathmetalového plamene, který pod jejich patronem nikdy nevyhasne.

A teď už pojďme k oné zmiňované mladé krvi. Je skvìlým tahem managementu tohoto turné, že vedle bardù jako jsou SUFFOCATION mají šanci předvést své umìní i kapely sice s kratší historií, ale o to vìtší motivací a ambicemi.

Jako první z nich jmenujme Angličany ANNOTATIONS OF AN AUTOPSY, jejichž jméno není pro pozorné fanoušky žádnou neznámou. V roce 2006 debutovali s deskou „Welcome to Sludge City“ a již o tři roky pozdìji, tedy vloni, jim byla nabídnuta smlouva od samotných Nuclear Blast, pod jejichž křídly již vyšlo aktuální album „The Reign Of Darkness“. O potenciálu kapely svìdčí i řada recenzí, které pasují ANNOTATIONS OF AN AUTOPSY do pozice nástupcù kapel jako jsou třeba Cannibal Corpse v moderním ultra-slamovacím hávu.

Další kapelou jsou exotičtí deathmetaloví vyslanci ze Spojených Arabských Emirátù NERVECELL. Jedni z nejznámìjších představitelù místní metalové scény započali svou činnost, která se zpočátku ubírala spíše thrashovým smìrem, nìkdy na počátku nového milénia, a postupem času se vypracovali ve špičkovou deathmetalovou formaci, která mùže smìle reprezentovat arabský kontinent po celém svìtì. Svou nespornou kvalitu deklarovali i podpisem smlouvy s labelem Lifeforce, u kterého jim vyšla i poslední deska „Preaching Venom“ z roku 2008.

Pokračujeme u Italù FLESHGOD APOCALYPSE. Ačkoliv jsou tito římští vyslanci na scénì aktivní pouhé dva roky, svou hudbou na sebe poutají pozornost již od samého začátku a na svìdomí to má především deska „Oracle“, která vyšla v minulém roce u Candelight rec. Typický ortodoxní deathmetal je v jejich podání zpestřen např. občasnými melodickými vsuvkami, které jsou ovlivnìny klasickou hudbou, a právì schopnost ozvláštnit klasické deathmetalové postupy by mìl z této mladé kapely tvořit potencionální bod vašeho zájmu.

A nakonec Američané BURNING THE MASSES. Brutal-deathcoroví dravci ze San Diega otevřou celý koncertní set, a že se nejedná o žádnou kapelu do počtu, se přesvìdčte třeba poslechem jejich poslední desky „Mind Control“.

Takže ke kapelám je to vše. Zbývá jen dodat, že koncerty se uskuteční v Bratislavì v klubu Randál a v Praze v Black Psu, oblíbeném to prostoru kultury a oddechu. Vstupenky kupujte ve všech bìžných předprodejích a pro více informací volejte 774 220 183 nebo surfujte na vlnách www.obscure.cz.

„Legacy Of Blood Tour 2010“ presents:
SUFFOCATION (usa)
ANNOTATIONS OF AN AUTOPSY (uk)
NERVECELL (uae)
FLESHGOD APOCALYPSE (it)
BURNING THE MASSES (usa)
18.03. 2010, Bratislava – Randal Club
19.03. 2010, Praha – Black Pes

Zdroj: Obscure Promotion
Publikoval: Redakcia GREGI.NET