Kryštof: Skupina vydáva nový album Jevištì!

Bratislava 22. januára (TASR) – Česká skupina Kryštof vydáva dnes doma aj na Slovensku nový, v poradí piaty štúdiový album s názvom Jevištì.

V súčasnosti jedna z najpopulárnejších českých skupín na ňom pracuje s aktuálnymi trendmi módneho alternatívneho rocku, pričom vo väčšej miere využíva aj elektroniku. Album ponúka desať nových piesní v poradí Jevištì, cyRáno, DuDuDuu, Bùhvíkam, Sedmilhář, Stísnìná, Ukolébavka, DigiHrách, Malý princ, Molotov a Ostravska balada. Pieseň cyRáno zložili pre film 2Bobule, aktuálnym singlom z nového albumu je skladba Malý princ. Piesne z albumu predstavila skupina v pražskom Hard Rock Café, pri výbere obalu pomáhali aj fanúšikovia skupiny. Album vychádza v období, keď kapela oslávi 15 rokov účinkovania na hudobnej scéne. Oslávi ich vo februári aj na troch koncertoch v Prahe, Brne a Ostrave.

Punk-folkovú formáciu pod názvom The Kryštof založil Richard Krajčo v roku 1995 v Havířove, začínali pôvodne ako trio. V roku 2001 vydali debutový album Magnetické pole. Úspešnou z tohto albumu bola pieseň Lolita, ktorá bola najhranejšou v českom rádiovom éteri. Rok nato vychádza album V siločarách a megahitom z tohto albumu bola skladba Obchodník s deštìm. Vďaka nej si získali úspech v Česku aj na Slovensku. Úspešný bol aj album Mikrokosmos (2004) a Rubikon (2006). Na jeseň 2007 vydali výberovku najväčších hitov Poločas (Best Of) a v závere roka 2008 live album Kryštof v Opeře. V marci 2009 získali dve ceny Akadémie populárnej hudby Aurel ako skupina roka 2008 a za skladbu roka, ktorou bol song Atentát. V lete minulého roku vystúpili na Slovensku v rámci hudobného festivalu Orange Summer Fest.

© 2010, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Zdroj: Agentúra TASR
Publikoval: Redakcia GREGI.NET