Kostitras: Special Performance!

Chcete alebo nie, všetci milujeme prekvapenia, najmä tie nečakané. Určite sa ale zhodneme na fakte, že moment, ktorý preruší súvislý sled beatov na monstróznej party prinesie niečo jedinečné, alebo trapas.

Negatívam sa pokúsime vyhnúť a ponúkneme vám práve tú jedinečnosť, pretože máme za to, že každá dobrá party musí skrývať niečo výnimočné, čím sa odlíši od tých ostatných. Keďže sa jedná o nový event, v tomto momente sa môžeme ťažko vyjadrovať o úspešnosti či geniálnej atmosfére. No už teraz vám môžeme ponúknuť informáciu o tom, že sa počas noci stretnete s viacerými spestreniami, ktoré budú mať za úlohu postarať sa o jedinú vec – o váš dokonalý zážitok.

Jeden z týchto aktov bude špeciálne vystúpenie jedného z najlepších beatboxerov našich južných susedov – Rakúšana, ktorý si hovorí BB ROM aka Rocking On Mic!

Čo je to beatbox?

Beatbox alebo human beatbox je orálna živá show umelca ktorý vytvára rytmiku, melódiu či celý hudobný akt ústami. K dokonalosti vystúpenia a väčším možnostiam sa často používajú rôzne efektory, kaoss pady či sequencery. Po celej planéte sa konajú mnohé vystúpenia, ktoré predstavujú týchto umelcov či už ako spestrenie programu rôznych kultúrnych podujatí, alebo na špecifických súťažiach. Jedným z najznámejších na svete sa považujú Dub fx a angličan Mr. Beardyman, pre ktorých, zdá sa, nie je nič nemožné. V nasledujúcich ukážkach vám ponúkame niekoľko neuveriteľných videí, ktoré obleteli celý svet.

Dub fx:

Beradyman:

Kto je BB ROM?

My sme mali tú česť ochutnať ho veľmi neplánovane na akcii Sensitive People v jednom z bratislavských klubov. Keďže sa jednalo o tanečnú party, mladý betaboxer dlho netajil, že inklinuje k elektronike a po jeho asi 10 minútovej show ľudia pozatvárali papuľky a začali vrieskať. A nemuseli sme dlho rozmýšľať, aby sme ho pozvali predstaviť sa širšej verejnosti na Slovensku, priamo na veľkej techno party.

Tento mladý a veľmi talentovaný umelec pochádza z Viedne. Evidentne ho očarila rytmika, čo sa rozhodol zúročiť práve týmto netradičným spôsobom. Napriek tomu že jeho kariéra sa ešte len začína rodiť, už teraz sa môže pochváliť tým, že stál na pódiu finalistov rakúskych majstrovstiev. Viac na jeho myspace (www.myspace.com/rockingonmic)

BB ROM:

BB ROM sa na akciu na Slovensku veľmi teší a pripravuje pre vás špeciálnu beatboxovú elektronickú show za použitia rôznej techniky.  

KOSTITRAS – The Policy of Techno
location: Metroklub /Šaľa
date: 13. february (sat/sob)

main techno:
PATRICK DSP live! (can)
LADIDA (cz)
TOKY (sk)
FAVOURITE DEEJAYS (at)
LIQUID (sk)
SCARPO (cz)
DAILY (sk)
Exclusive live: BB R.O.M. aka Rocking On Mic! (at)
Senpeo minimal/progressive stage:
MICHAEL J (cz)
TOMIN (sk)
BUCANN (sk)
www.metroklub.sk
www.sensitivepeople.eu
facebook

Zdroj: Kostitras
Publikoval: Redakcia GREGI.NET