Karel Gott sa krátko pred koncertným turné prihlásil s novým albumom!

Mníchov 29. januára (TASR) – Mnohonásobný Zlatý slávik Karel Gott (71) potešil svojich početných priaznivcov v nemecky hovoriacich krajinách novým albumom Hinter der Sonne – Lieder, die ich im Herzen trage (Za slnkom – Piesne, ktoré nosím v srdci).

Kolekcia, ktorá sa na trhu objavila v piatok tento týždeň, obsahuje 16 už skôr vydaných, ale menej známych songov, ako aj päť noviniek. Sú medzi nimi aj piesne predčasne tragicky zosnulého Karla Svobodu či prvého nemeckého skladateľa, ktorý sa tešil z víťazstva vo Veľkej cene Eurovízie, Ralpha Siegela.

Gott, ktorý sa nechal počuť, že jeho fanúšikov už pomaly – rovnako ako jeho – nudí interpretácia tých istých piesní, by albumom chcel upozorniť na piesne, ktoré sa doteraz nestali šlágrami, ale radia sa medzi jeho obľúbené. Pri prehľadávaní svojho hudobného archívu si Gott uvedomil, že viacero ním favorizovaných piesní vyšlo doteraz iba na vinylovom nosiči.

Tak sa na novom albume objavila napríklad balada z pera Uda Jürgensa Tausend Fenster, s ktorou Karel Gott v roku 1968 reprezentoval Rakúsko na Veľkej cene Eurovízie. Kolekcia však ponúka i viacero rytmických a melodických piesní, ako napríklad Du lebst nur einmal (1978) alebo Maruschka (1979).

Nový album vydali iba krátko pred februárovým nemeckým turné, v rámci ktorého zavíta Karel Gott do 48 miest. Spevák sa podľa vlastných slov necíti pristarý na podobný projekt, o čom svojich fanúšikov presvedčil v praxi aj v Bratislave pri predvianočnom megakoncerte s Evou Urbanovou.

© 2011, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Zdroj: Agentúra TASR
Publikoval: Redakcia GREGI.NET