Jediné tohtoročné vystúpenie Hany Hegerovej na Slovensku!

Tohtoročná bratislavská kultúrna jeseň bude ešte o niečo pestrejšia a farebnejšia. Na bratislavskej Novej scéne vystúpi 26. septembra prvá dáma česko-slovenského šansónu Hana Hegerová.

Speváčka sa v poslednom čase utiahla do súkromia a každé z jej zriedkavých vystúpení je kultúrnou udalosťou prvoradého významu. Publikum preto s nadšením víta vzácnu možnosť vypočuť si v autentickom podaní nestarnúce hity ako Levandulová, Lásko prokletá, Čím dál tím víc, Potmìšilý host, Čerešne a mnohé iné.

Hana Hegerová nie je len výborná speváčka, ale aj skvelá rozprávačka, ktorá sa so svojím publikom vždy rada podelí o príbehy, ktoré zažila počas svojej vyše päťdesiatročnej kariéry. Na koncertoch ju už dve desaťročia citlivo a geniálne sprevádza skupina Petra Maláska, s ktorou spoločne dokážu vyčariť dve hodiny fantastického umeleckého zážitku, po ktorom publikum speváčku len veľmi ťažko púšťa z pódia.

Hana Hegerová, rodáčka zo Žiliny, začala svoju hudobnú kariéru roku 1957 na pódiu bratislavskej Tatra Revue. Po odchode do Prahy prijala angažmán v hudobnom divadle Rokoko. V rokoch 1961-1966 bola jednou z opôr dnes už legendárneho divadla Semafor. Po odchode zo Semaforu sa dala na sólovú dráhu, ktorá sa začala v roku 1967 hosťovaním v parížskej Olympii a trvá prakticky dodnes. Na svojom konte má dve desiatky albumov, ktoré dodnes vychádzajú v reedíciách. Ako filmová herečka hrala pod režisérskou taktovkou takých režisérov, ako Miloš Forman, Jiří Krejčík, Jan Kadár a Elmar Klos, Karel Kachyňa, Zdenìk Podskalský alebo Vojtìch Jasný.

Hana Hegerová – Čerešne

Septembrový koncert Hany Hegerovej v bratislavskej Novej scéne bude jej prvým a aj jediným tohtoročným vystúpením na Slovensku.

Hana Hegerová & Petr Hapka – Levandulová

www.hanahegerova.cz

Zdroj: Organizátor
Publikoval: Redakcia GREGI.NET