Jacksonova pozostalosť priniesla po jeho smrti zisky 310 miliónov dolárov!

Los Angeles 18. februára (TASR) – Súdne dokumenty ukazujú, že pozostalosť po americkom spevákovi Michaelovi Jacksonovi priniesla po jeho smrti zisky vyše 310 miliónov dolárov (227,49 milióna eur), ale správcovia jeho majetku musia ešte vyriešiť sériu žalôb a finančných sporov.

Podľa zápisu v súdnom potvrdení spevákovho závetu zomrel Jackson s dlhmi vyše 400 miliónov dolárov (293,53 eur). Zápis uvádza okrem ziskov aj výdavky vo výške viac ako 159 miliónov dolárov (116,68 eur) – ide o obdobie od Jacksonovej smrti v júni 2009 až do decembra 2010. Výdavky predstavovali rôzne dlhy, dane z príjmov či finančnú podporu pre umelcovu matku a deti.

V zápise je tiež uvedené, že správcovia rokujú o vyrovnaní viacerých súdnych sporov vrátane sporu o Jacksonov album Thriller. Na vyrovnanie čaká napríklad približne 65 veriteľov.

Správcovia spevákovej pozostalosti vyriešili väčšinu Jacksonových dlhov a vyrokovali aj niekoľko zmlúv na videohry, nové albumy a film, ktorý využíva záznam zo skúšok pred posledným spevákovým koncertom. Možno povedať, smrť bola spásou pre majetok Michaela Jacksona. Zdá sa totiž, že zisky postupne vymažú jeho dlhy, píšu svetové tlačové agentúry.

© 2011, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Zdroj: Agentúra TASR
Publikoval: Redakcia GREGI.NET