Hudba z Marsu: Mafiánsky pohreb pri Štefanovej!

Morbidný, absurdný, prekvapivý, ale najmä vtipný je nový videoklip Hudby z Marsu k súťažnej eurovíznej skladbe Final Song. Kapela tentokrát nenechala nič na náhodu a k spolupráci prizvala známeho filmára Mareka Šulíka (strih – Ako sa varia dejiny).

Ten vypracoval scenár tragikomického mafiánskeho pohrebu: smútočný sprievod na čele s farárom, miništrantami a vdovou s urnou nasleduje Aviu s MP plošinou. Po rôznych peripetiách pozostalí nakoniec dorazia na pietne miesto, kde je popol nebohého mafiánskeho bosa rozptýlený. Z Hudby z Marsu je pohrebná kapela a z jej kapelníka Štofa fúzatý holubár zaľúbený do vdovy.

Kamery, alebo lepšie povedané fotoaparátu Canon D5, sa chopil profesionálny kameraman Tomáš Stanek. Šikovným použitím rôznych objektívov a filtrov dosiahol nádherný obraz pripomínajúci celovečerný výpravný film.

Herecké obsadenie je tiež zaujímavé. Okrem priateľov skupiny, speváčok z folklórneho súboru Trnafčan a tanečníčok zo skupiny??? účinkovali vo videoklipe aj fanúšikovia z Dolnej Krupej a herci z divadelného súboru Disk. Jednu z hlavných postáv – anglického funebráka – šoféra Avie – stvárnil Štajo, autor a interpret známej spartakovskej hymny.

Dej sa odohráva v exteriéroch pri kaplnke svätej Rozálie pri obci Štefanová, ktorá už bola zátiším napríklad aj vo filme Vivat Beňovský. Hudba z Marsu dúfa, že kvalitným klipom s etno atmosférou by mohla zaujať aj v zahraničí a púšťa sa do boja v národných kolách Eurosong Contest 2010.

Zdroj: Hudba z Marsu
Publikoval: Redakcia GREGI.NET