Hrdza: Skupina želá ďalším interpretom v Eurosongu úspech!

Bratislava 2. februára (TASR) – Skupina Hrdza vyhrala prvé štvrťfinálové kolo národnej piesňovej súťaže Eurosong 2010 s pesničkou lídra kapely Slavomíra Gibartiho Taká sa mi páči. Napriek víťazstvu bola z ďalších bojov vyradená, pretože skupina ju uviedla pred 1. októbrom 2009, ako to určujú pravidlá súťaže.

S pesničkou Taká sa mi páči vystúpila skupina Hrdza v zábavnom programe Drišľakoviny v máji minulého roku. „Išli sme do súťaže v dobrej viere, že skladba bude vydaná až na našom novom albume Hajnajnanyja, ktorý vyšiel 30. novembra minulého roku a takto teda podmienky splnil. V čase uzávierky prihlášok do tohtoročného Eurosongu sme mali akurát domixované piesne pre tento album, vrátane skladby Taká sa mi páči. Aby sme ju ešte viac oživili, z pôvodne chlapskej skladby sme urobili s Veronikou duet, takzvanú prekáračku,“ uviedol Gibarti.

U televíznych divákov mala pesnička úspech, keď získala 19,5% hlasov, v doterajších štyroch kolách dostala viac – 20% – iba Martina Schindlerová vo štvrtom kole. „Vôbec nebolo našim úmyslom obchádzať pravidlá Eurosongu a už vôbec nie uškodiť Slovenskej televízii, ktorá je vyhlasovateľom tejto súťaže. V tej náhlosti sme si neuvedomili, že je to čiste autorská, nie interpretačná súťaž. Zároveň ďakujeme všetkým divákom, ktorí nám poslali hlasy a želáme úspech ďalším interpretom,“ dodal na záver Gibarti pre TASR.

© 2010, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Zdroj: Agentúra TASR
Publikoval: Redakcia GREGI.NET