Hradhouse 2010: Robert Babicz!

Producent a DJ Robert Babicz pochází z Polska, od roku 1980 žije v Nìmecku. Vystupuje a tvoří pod mnoha pseudonymy, zmiňme např. Rob Acid, Sontec, Dicabor, Alton Inc, Acid Warrior, Department of Dance, Sontec, Athlon Inc. ad.

V roce 1993 vydal Babicz pod pseudonymem Rob Acid svùj první singl Happy Answer na značce London Records a ten se nečekanì stal obrovským klubovým hitem. Se vzestupem acid houseových desek, které ovládaly přední příčky hitparád, byl Babicz schopen držet se na vlnì nové klubové kultury. Spolupracoval s umìlci jako Mijk van Dijk, Nino Plast nebo Dr. Motte. Nejenže se stal velmi žádaným live actem (vystupoval pod jednou ze svých přezdívek Acid Warrior), ale začal také vydávat singly na zavedených labelech jako Kompakt, Treibstoff, Audiomatique Stevea Buga, a na vlastní značce Junkfood.

Babicz

Na svém kontì má však i ménì taneční, experimentální práce – pod nickem Atlon Inc. mu vyšla produkce na Force Inc. Music Works, pod názvem Dicabor vydal ambientní album.

Na přelomu nového tisíciletí Babicz postoupil dále, zmìnil zvuk a rozjel nový label Shortcut. Zároveň přijal nìkolik požadavkù na zpracování zvukového designu od hardware a software výrobcù (zmiňme např. presety pro Native Instruments). V roce 2007 vydal zásadní desku, A Cheerful Temper na Systematic Recordings, která se zkušenì zabíhá do stylù techno, electronica, minimal a classic house.

Živé hraní vždycky bylo klíčovým prvkem Babiczova autentického muzikantství; improvizací místo pouštìní předpřipravených vìcí si získala jeho vystoupení punc jedinečnosti. Ohromující představení staví na vlastní produkci, teplých melodiích a analogových basech vycházejících z jeho první lásky: techno. Babicz tak víc než dost ukázal svou cenu ve svìtì taneční hudby a pokud má nìkdo právo na titul prùkopník a inovátor, pak je to právì on, ať už jde o tech house, minimal či acid techno. S vydáním alba Immortal Changes začátkem roku 2010 je však jisté, že Robert Babicz má stále hodnì co nabídnout…

https://www.robertbabicz.de/
https://www.myspace.com/robertbabicz
https://www.residentadvisor.net/review-view.aspx?id=7392

Zdroj: Mersey
Publikoval: Redakcia GREGI.NET