Hardflash – The Hardest Core: Rozhovor Perplex!

Dnes vám prinášame rozhovor s Perplexom, ktorý sa na akcii Hardflash – The Hardest Core, ktorá sa bude konať 23. apríla v Metroklube v Šali predstaví na dnb stagy. Tento mladý talentovaný dj sa vo veľmi dobrom svetle predstavil nedávno na akcii Bassarea v Leviciach …


Na dnb scéne si viac menej nováčik. Aké máš zatiaľ pocity zo svojho pôsobenia na tejto scéne?
Áno v tom máš úplnú pravdu. DNB scéna je pre mňa niečo nové. Čo sa týka mojich pocitov sú doposiaľ kladné, ale aj tak by som ich ešte nerád charakterizoval, pretože ako sama vravíš som v tom ešte len nováčik. Za dlhšiu dobu budem mať isto viac čo k tejto otázke povedať.


Čo pre teba dnb znamená? Prečo si si vybral práve tento štýl?
V podstate od mala sa venujem hudbe. Za svoj život som prešiel mnohými hudobnými štýlmi ako je napr.: Rock, House, Electro House, Progresive House a nakoniec  Drum & Bass.  Časom som zistil, že produkovanie štýlu House a produkovanie  Drum & Bass je pre mňa  obrovský rozdiel. V DNB  sa viem omnoho viac otvoriť čo sa týka myšlienok, chutí a pocitov. Hudba je neoddeliteľnou súčasťou môjho života.


Perplex


Si výborný producent. Onedlho budeš vydávať svoj prvý album. Prezraď nám o tom viac.
Ďakujem. Áno v súčasnosti čakám na Exclusive kontrakt s vydavateľstvom Ennex Records, ktorý sa bude týkať viacerých singlov a jedného albumu. Taktiež dúfam že vydanie trackov, ktoré zmluva vyžaduje mi v mojom rozvoji pomôže a posunie ma to o nejaký ten krôčik vyššie čo sa týka produkcie aj hrania. Áno onedlho sa mi vydá prvý vinyl. Doteraz mám skúsenosť s vydávaním mp3, čiže exclusive kontrakt na vinyl je pre mňa  významným  krokom v pred. Ľudia ma mohli najskôr počuť pod umeleckým menom Soundia Gardner /Esprit Records/, kde som spolupracoval s kolegom, čo mi tak trošku nesedelo preto som sa rozhodol rozvíjať svoje myšlienky sám pod pseudonymom Mattew. Na požiadanie Ennex Recordu som si zmenil umelecké meno na Perplex.

Aké sú tvoje ambície do budúcnosti? Máš nejaké veľké hudobné sny?
Tak jednoznačne mojim cieľom a snom je robiť hudbu (Drum & Bass),  ktorá bude žiadaná. Taktiež mojim cieľom je hrávať na akciách čo najlepšie sety. Prosto mojou úlohou do budúcna je baviť ľudí čo najviac či na akciách alebo doma pri počúvaní vinylu alebo mp3. Možno neskôr by som uvítal lepši records a kvalitnejšie akcie. Ale to všetko záleží na mne ako kvalitne budem produkovať a prezentovať sa ako dj.  


Už za krátku dobu si zahráš na známej party s názvom Hardflash. Čo si pre nás všetkých pripravíš? Môžeme sa tešiť aj na niečo z tvojej vlastnej produkcie?
Keďže som nováčik je pre mňa každé hranie na akciách niečím výnimočné. Je to pre mňa naberanie nových skúseností. Mojim cieľom je na každú jednu akciu si pripraviť niečo nové prípadne nepočuté v mojich setoch. Určite môžete očakávať kopu zaujímavých melódií, harmonických prechodov a dúfajme aj dobrým mixingom ☺. Vloženie mojich trackov záleží len na tom aké budú predstavy pri skladaní setu, ale pevne dúfam, že v ňom ostane miesto aj na niečo z mojej produkcie.

Otázky kládla naša Daura.

Lístky je možné si rezervovať zaslaním mailu na office@gregi.net s predmetom lístkok hardflash – the hardtest core, celým menom a priezviskom. Rezervovať si je možné jeden lístok na jedno meno. Študenti dostanú zľavu na mieste po predložení platného študentského preukazu.

Hardflash – the hardest core
23. April 2010
Metroklub, Sala, Slovakia
Entry: 10 EUR / studenti – 8 EUR
B-Complex, Firedog (Hungary), Yola Kramer (Ukraine), Sepromatiq (Slovakia), Skyskraper (Hungary), Perplex, Cenco a Dykman, eXe, Gregi, Kizzah, AndyGTP, PierStoe, Snom, Michael Des
facebook

Zdroj: hardflash
Publikoval: Redakcia GREGI.NET