Hardflash: Insect!

Party Hardflash sa nezadržateľne blíži a my vám preto prinášame profil prvého z djov, ktorý sa predstaví na dnb stagei. Jeho meno je známe predovšetkým na strednom Slovensku, ale nie je cudzie ani iným oblastiam – Insect.

Karol Važan je občianske meno 28-ročného chalana z Prievidze. Elektronická hudba ho zastihla ešte na základnej škole, v čase keď hardcore u nás prežíval svoj vrchol. Zaujali ho relácie Technotime a Štúdio Tresk na rádiu Nitra. Rádio Ragtime mu pomohlo obohatiť obzor o ďalšie štýly, napríklad house, breakbeat a samozrejme aj techno – v ktorom našiel svoje zaľúbenie. Približne v rokoch 1997-2000 ako nadšenec spolu so svojimi rovesníkmi (past.rascal, Nazca) sa pravideľne učil hrať u svojho kamaráta, ktorý vlastnil gramofóny značky Lenco a niekoľko techno platní.

Insect - hardflash

Zmena nastala v roku 2000, keď spoznal ClubLab na Fun rádiu, ktorý okrem iného prezentoval aj rýchlejšiu a tvrdšiu formu zlomených beatov ako sme poznali z Ragtime-u. Vtedy si Insect uvedomil že je to hudba, ktorú bude hrať z vinylov.

V roku 2002 v klube Dublin v Prievidzi sa zapísal do povedomia Naada Sound Komplex a postaral sa tak o svoje členstvo v Naada zoskupeniu. Pod jej hlavičkou sme ho mohli vidieť a počuť okrem jeho rodného mesta na rôznych drum´n´bassových a chill-outových floroch napríklad v Trenčíne – area 51, Vráble – Euphorica/wood, Nitra – Subterra, Poprad – Steron 2, U-club – Drumatique a v posledných mesiacoch častejšie na Tridentoch v Partizánskom.

[ Insect gamask – trident.sk – download ]

hardflash: tronic & gregi b-day celebration
16. október 2010
Metroklub, Šaľa
21.00 – 06.00
entry: 7 EUR
Facebook

hardflash - 16.10.2010

Zdroj: hardflash
Publikoval: Redakcia GREGI.NET