gregi.net in the club: Southboy!

Už tento piatok 29. januára sa v bratislavskom Unique clube chystá ďalšie vydanie akcie gregi.net in the club. Ako headliner sa predstaví dj Southboy o ktorom si môžete prečítať niečo viac, poprípade si stiahnuť jeho posledný set …

Southboy – S hudbou ho spájala pomyselná pupočná šnúra už od detstva. V umeleckej škole sa mu dostalo klasického hudobného vzdelania, keď sa mu však niekedy v roku 1994 dostal do rúk magazín Discobox a do uší pravidelná piatková rádiová relácia Sunday Dja, bolo rozhodnuté o ďalšom smerovaní.  Prvé vystúpenie absolvoval pred spolužiakmi z ôsmeho ročníka na koncoročnom výlete, kde do vtedy populárnych „densflórov“ typu Scooter a 2Unlimited, nahratých na kazetách, púšťal aj mená ako Prodigy alebo Carl Cox.

Po príchode na strednú školu sa dostáva do partičky ľudí, ktorí robia v školskom rádiu, a tak cez prestávky spoločne terorizujú spolužiakov a profesorský zbor tým najtvrdším hardcorom a gabberom. :-) Niekedy v tej dobe náhodne objavil na kamarátovom počítači program Fastracker a začína sa ďalšia láska na celý život – produkcia.

Počas vysokoškolských štúdií v Banskej Bystrici stúpa aj jeho kredit. Dostáva sa k prvým vinylom a v roku 2002 absolvuje prvé klubové vystúpenie v dnes už neexistujúcom, legendami opradenom trenčianskom klube Area 51. Zakrátko dostáva možnosť organizovať vlastné večery v Banskobystrickej @ure, kde sa za gramcami stretáva s miestnymi „heroes“ ako Gari, Sandpaper alebo Junior. Nasleduje pobyt v anglickom Southporte, dejisku známeho letného festu Southport Weekender, kde absolvuje niekoľko hraní v miestnom klube Flava spoločne s členmi bookingu Soulfelt.

Po návrate, s kuframi všakovakých dosiek opäť skúša štastie v rodnom Trenčíne. Výsledkom je séria kluboviek Weekender v miestnom Krankenhause alebo obľúbené letné tancovačky pod hviezdami na terase cocktail baru Scandal. V roku 2007 sa dostáva do hľadáčika zakladateľov vtedy sa rodiacej agentúry a webu housemusic.sk. Stáva sa plnohodnotným členom jej posádky a ako redaktor a Dj pod ňou pôsobí dodnes. 

Na otázku, čože to hrá na vás namiesto záplavy rôznych houseov a techien, obkľúčených nič nehovoriacimi príponami a predponami vyklopí prívlastky typu „Spontánne. Neprvoplánovo. Nepredvídateľne. Vždy inak. Pocitovo. Úprimne. Čím dlhšie, tým lepšie.“ Jeho široký hudobný záber z neho robí dokonale adaptabilného Dja, schopného rozhýbať zadok všetkým možným od hip-hopu až po drum ‘n’ bass, s ktorým tiež nedávno začal koketovať.  Mnohí si určite pamätáte jeho živelné a energiou do špiku nabité vystúpenie so špeciálnym oldschool rave setom na poslednom Beefree.

[ SOUthBOY´sRAVEonBF / HQ ]

Na klubovke gregi.net in the club sa predstaví v housovom sete, aj tento pojem je však preň dostatočne široký, pružný a prispôsobiteľný jeho potrebám. Čo-to vám môžu naznačiť aj jeho pravidelné mesačné sety, v ktorých svojmu okruhu fanúšikov servíruje svoju aktuálnu top 10. Ten najnovší exkluzívne poskytol aj nám. Ak sa chcete dostať k predchádzajúcim aj nasledujúcim, stále rozširujúca sa komunita jeho priaznivcov vás medzi sebou rada privíta. 

[ SouTHboy4Friends January 2010 – download ]

1. Moodymann – Hello 2morrow!
2. Motor City Drum Ensemble – Raw Cuts 5
3. Soulphiction – Short History of…
4. Laurer & Canard ft. The Lovely Lady Laura – Deep Inside
5. Azari & III – Reckless With Your Love (Instrumental)
6. Drahosh – Bubble (SouTHboy’s Aerated Remix)
7. Josh Wink – Stay Out All Night (Tee’s Original Mix)
8. Tom Middleton – One More Tune (91 Remix)
9. Bayt – The Wu
10. Pitto – Feelin’ (District One’s Feelin’ Techno Remix)

gregi.net in the club
29. januar 2010
Unique club, Mlynská dolina
Entry: 5 EUR
Southboy (housemusic.sk)
Waldecker (gregi.net)
PierStoe (gregi.net)
Snom (gregi.net)
Gregi (gregi.net)

Zdroj: Gregi.net
Publikoval: Redakcia GREGI.NET