Folkovanie pod Skalkou: Program!

Organizátori festivalu Folkovanie pod Skalkou včera na jeho oficiálnom webe publikovali program tejto každoročnej hudobnej nádielky. Už z letmého pohľadu naň je zrejmé, že aj tento rok si budeme môcť vypočuť hudbu pomalú i rýchlejšiu, na počúvanie i do tanca, známu i menej známu.

Ako tradične aj tento rok otvoria piatkový program pesničkári. Petiara, Hada, Števa Šantu ani Janka Majerčíka nie je potrebné návštevníkom festivalu extra predstavovať – jedná sa o pestrú zmes vybranú z toho najlepšieho čo v tomto smere doma máme. K záveru večera nás posunie prešovská Hrdza – čoraz populárnejšia a kvalitnejšia skupina. Na záver dňa pripravili organizátori tramspkú lahôdku vo fomre vystúpenia legendárnej skupiny Kamelot.

Hoci sobotňajší program otvoria takmer ortodoxne folkové (a miestami už aj folklórne) bratislavské Rolničky, ďalej to už bude viac country. Postarajú sa o to najmä skupiny Mrzkáni, Longhorns a Arvagrass (bývalý Kill Bill). Ak vás nejakou náhodou neroztancujú tieto, tak Ploštín Punk už určite. V hlavnom programe organizátori mierne upustili od klasických folk a country žánrov a predstavia vám víťazku súťaže EuroSong Slovensko 2010 – Kristínu. Do tanečnej country nálady nás až do rána vráti country skupina Pramene.

Ako vidíte, program je to veľmi pestrý. V tomto roku organizátori vybrali menej účinkujúcich s cieľom dať im na pódiu väčší časový priestor výsledkom čoho bude i drastické obmedzenie tzv. hluchých miest, kedy sa kapely pripravovali. Celý hudobný program tak získa omnoho väčšiu plynulosť.

Presné časy vystúpení ani program komornej scény v Čajovni za siedmimi horami ešte nie je známy, ale hneď ako bude, zverejníme ho tiež.

Informácie o vstupnom: [ Vstupne ]

Zdroj: Organizátor
Publikoval: Redakcia GREGI.NET