Eurovision Song Contest Slovakia 2010: Robo Šimko otvorí tretie štvrťfinálové kolo!

Bratislava 29. januára (TASR) – Robo Šimko a jeho skupina MassRiot s piesňou Podľa vlastnej hlavy otvorí dnes večer desiatku súťažných piesní tretieho štvrťfinále národného kola piesňovej súťaže Eurovision Song Contest 2010.

Šimko súťažil aj v minulom ročníku a s piesňou Môj anjel spí sa prebojoval do finále národného kola, rovnako aj Robo Opatovský, ktorý minulý ročník získal úspech so skladbou Prší, dnes zaspieva vlastnú pesničku Niečo máš. Medzi desiatkou súťažiach budú aj Renáta Čonková & Martina Polievková s piesňou Dúha, Andrea Súlovská uvedie song s názvom Život, Martin Konrád bude súťažiť s vlastnou skladbou Ja viem, skupina Hudba z Marsu sa predstaví s piesňou Final Song, aj táto trnavská formácia súťažila v minulom ročníku s piesňou Na hubách.

Súťaž samotná má v úvode šesť štvrťfinálových kôl, vždy v piatok a v nedeľu, ďalšie po dnešnom treťom budú 31. januára, 5. a 7. februára, z každého postúpia do semifinále štyri piesne podľa SMS hlasovania divákov. Postupujúcich 24 skladieb bude súťažiť v dvoch semifinálových kolách 14. a 21. februára vždy o šesť postupových miest. Z takto zostavenej finálovej dvanástky bude 28. februára známy víťaz národného kola, ktorý postúpi do medzinárodného súboja v Osle. O štyroch postupujúcich z desiatich súťažných piesní v štvrťfinálových kolách rozhodujú prostredníctvom SMS hlasovania počas priameho prenosu iba televízni diváci.

Prvý štvrťfinálový prenos v piatok 22. januára získal aj humanitárny rozmer, Slovenská televízia venovala svoj čistý výťažok z hlasovania v sume 3260 eur na konto Slovenského Červeného kríža na pomoc obyvateľom Haiti, ktoré postihlo ničivé zemetrasenie.

© 2010, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Zdroj: Agentúra TASR
Publikoval: Redakcia GREGI.NET