Eurovision Song Contest Slovakia 2010: M. Konrád – Urobím všetko preto, aby som vás nesklamal!

Autorská súťaž Eurovision Song Contest priťahuje pravidelne každú nedeľu k televíznym obrazovkám množstvo divákov. Niektorí chcú podporiť svojich dlhodobých miláčikov, iní prahnú po nových, neobjavených talentoch.

V treťom semifinálovom kole sa predstavil aj Martin Konrád, ktorý so svojou skupinou predviedol skladbu „Ja viem“.  Tak ako dúfal, touto novinkou sa mu podarilo osloviť široké publikum, vďaka čomu postúpil do druhého semifinálového kola. Všetkým fanúšikom ďakuje za podporu a odkazuje: „Urobím všetko preto, aby som vás nesklamal. A nielen ja, ale aj chalani.“ Tretie miesto, ktoré obsadili speváčky Renáta Čonková a Martina Polievková, mu ušlo len o 0,1 %.

O jedno zo šiestich postupových miest zabojuje 21. februára, kde sa v druhom semifinále stretne napríklad s Petrom Bažíkom, Free Voices a Martinou Šindlerovou. O troch šťastných rozhodnú diváci, ďalšie tri finálové miestenky bude mať v rukách odborná porota, ktorej zloženie sa ešte tají. Pre Martina Konráda znamenalo januárové vystúpenie aj televízny debut jeho novej kapely: „Ja a bubeník Peťo sme na kamery zvyknutí, ale ostatní chalani niečo takto veľké zažili po prvýkrát. Takže sme si to aspoň pozreli a skomentovali. No myslím si, že sme to v celku ako šestka nepokazili. A mali sme aj podporu publika, takže sa spievalo v pohode. Jasné, že sme našli nejaké chyby a tých sa chceme v ďalšom kole vyvarovať.“

K stabilnej štvorici sa pre túto príležitosť pridali aj dvaja mladí huslisti Karol a Laco, ktorí boli podstatou štvrťfinálového prekvapenia. Momentálne sa všetci pripravujú na ďalšiu šancu podať súťažnú pieseň v trošku vynovenom šate.

Zdroj: yka
Publikoval: Redakcia GREGI.NET