Erik Tuffaz: Príde do Prahy a Brna s novám projektom!

Do Prahy i do Brna míří nejaktuálnìjší projekt nejvìtšího evropského trumpetisty a hudebního novátora Erika Truffaze, v nìmž se spojil s hlasovým kouzelníkem Sly Johnsonem.

Erik Truffaz, špička evropského jazzu, natočil více než deset alb a prosadil se po celém svìtì. „Jazz se šťávou i duší, a spoustou otevřeného prostoru,“ napsal o nìm Rolling Stone. “Inteligentní, nekompromisní hudba současnosti, kterou hrají virtuózní hráči s bohatou fantazií a odvahou,“ píše časopis JazzTimes. Kritika přirovnává Truffaze nejen k jazzovému géniovi Milesi Davisovi, ale také k prùkopníkovi ambientu Brianu Enovi: „S použitím minima tónù vytváří extatickou zvukovou atmosféru,“ píše časopis Rolling Stone. Ve Švýcarsku narozený a ve Francii žijící trumpetista, přezdívaný „Miles Davis acid jazzu“, je respektován jako stìžejní postava současného jazzu, jeho hudba ale často hranice tohoto žánru přesahuje.

Vokalista Sly Johnson, pocházející z Francie, se orientuje především na rap a hiphop. Osobitý beatboxer, známý také pod jménem The Mic Buddah, pùsobí například ve skupinách Simple Spirit nebo Explicit Samurai a je mimo jiné členem legendární rapové formace Saian Supa Crew, která je známá i českému publiku. Koncertní verzi projektu, s nímž Erik Truffaz přijíždí do Brna a do Prahy tentokrát, obohatí také fenomenální bubeník Philippe Garcia, jehož žánrový rozsah sahá od Be Bopu až k Dubstepu. Hrál s umìlci jako Don Cherry či Gian Maria Tesca. Svùj poslední sólový dubstepový projekt vydal pod jménem Kpt. Planet. Brno: Fléda; 3. března 2010.

Start: 20:00
Vstupné: 350,- / 390,-
Předprodeje: Fléda bar, Indies, Dùm pánù z Lipé, Wolf music, Love Music
Praha: Palác Akropolis; 5. března 2010

Zdroj: Fléda
Publikoval: Redakcia GREGI.NET