Dubflex #2: 30. januára v Poprade!

Posledná januárová sobota pod Tatrami patrí druhému vydaniu dubstepovej žúrky Dubflex. Dubstep a jeho odnože sú v súčasnosti najprogresívnejšie a najsledovanejšie sa rozvíjajúce štýly elektronickej scény. Tento mladý, no veľmi progresívne sa rozvíjajúci štýl prúdi predovšetkým z Anglicka,  čoraz viac sa prezentujú zaujímavé tracky od proudcentov z rôznych iných kútov sveta ako USA, Fínsko, Taliansko, Nemecko či Izrael.

Do Popradu sme pozvali zaujímavých hostí, ktorí na slovenskej scéne pôsobia od jej ranných čias a majú do toho čo povedať. ES_HA a MIRETZ sa už niekoľko rokov venujú produkcii hutných beatov, krutých wooblerov, masívnych bassov a príjemných melódií. Za sebou majú niekoľko digitálnych releasov a tešia sa stále väčšej pozornosti. Svoje sety odohrali na každej kvalitnej akcii, ktorá sa u nás organizovala a nebude inak ani na Dubflexe. Druhá nie menej zaujímavá dvojica pricestuje z Prešova hovoriaca si GHOUL UNIT. Duo tvoria dvaja skúsení producenti a dlhoroční dji BREAK!FAST a TEAPOT. Títo chalani sa zasluhujú o napredovanie prešovskej underground scény a prezentujú nové trendy v klube Wave.

Tretiu dvojicu už nemusíme bližšie predstavovať, pretože DUBSHOOCK si získali pod Tatrami, v trenčianskom Piane a v bratislavskom Subclube zaslúžené ovácie za ich heavy sexi dubstep show. Celú noc bude svojimi vokálmi spestrovať kvalitný MC Carry a o vizuálnu show sa postará VJ K. Tešíme sa na pohodovú atmosféru, kvalitnú hudbu a dáke tie drinky na bare so známymi :) Nudance Music.

Kedže sa Es_Ha v Poprade ukáže po 1.krát, predvedie svoj typický set, ktorý sa skladá z rôznych druhov a odnoží mestskej hudby britského pôvodu o rýchlosti 140 BPM. Miernu prevahu určite získa dubstep, ale určite sa na pretras dostane aj grime, 2-step, breakstep či uk garage. Popri tom všetkom sa mihnú tracky z jeho vlastnej produkcie, viacero MCkmi naplnených trackov väčšinou s vysokými hodnotami energie. Rýchle mixy ale aj dlhšie prechody, to všetko budete môcť pôčuť na Dubflexe od tohto Zvolenského rodáka.

Miretz je DJ a producent z Veľkého Krtíša. Jeho kariéra začala pred cca piatimi rokmi. V tom čase produkoval hlavne jungle a dnb skladby. Neskôr sa začal viac zaujímať o nuskool breakbeat a produkovať svoje skladby na 136 BPM. V roku 2006 pri počúvaní online rádia, Miretz prvýkrat narazil na nový štýl Dubstep, ktorý ho silne ovplyvnil. Začal experimentovať s bicími slučkami a vytvárať svoje prvé dubstepové skladby. Od roku 2007 sa venuje aj djingu na rôznych dubstepových akciách, kde prezentuje aj svoje vlastné skladby. Od roku 2008 je členom Spiral.sk. 

Do dnešného dňa Miretz vydal skladby na nasledovných nezávislých labeloch: Kursed recordings, Owntempo a 4beat records. Taktiež je autorom remixu skladby „Urban Jungle“ od Ear Drum Kru, ktorý vyšiel na výberovke Fanki Faka remixes a remixu na skladbu „Pamätáte?“ od Veca, ktorá vyšla na CD Funkčné Remixy.

1. Mája 2009 vydal svoj debutový album „Miretz“, ktorý obsahuje výber 13 jeho najlepších skladieb od roku 2006.   

Mixované sety:
Es_Ha  https://dj.drom.sk/es-ha/
Miretz https://soundcloud.com/miretz/miretz-shorts-mix
Dubshoock https://soundcloud.com/dubshoock
Break!fasts www.soundcloud.com/breakfastsk
Teapot www.soundcloud.com/_teapot_

DUBFLEX  #2
dubstep, dubtechno, bass, dub, 2step, grime, uk garage
30. január 2010 (sobota)
klub RockFabric, Poprad, Slovakia
ES_HA
MIRETZ
DUBSHOOCK
GHOUL UNIT (Break!fast & Teapot)
MC CARRY
VJ K
Massive soundsystem, profesional light park, start: 21hod, entry: 3eur

Zdroj: NuDance
Publikoval: Redakcia GREGI.NET