Desmod krst albumu Vitajte na konci sveta: Reportáž!

Vitajte na konci sveta… Aj takto by sa dal charakterizovať začiatok bratislavského koncertu skupiny Desmod. Poloprázdna sála a žiadna hudba. 3.6.2010 sa o 20:00 mal začať spomínaný koncert, ktorý sa kvôli i nie tak veľmi naplnenej hale posunul približne o pol hodinu.

Fanúšikovia, ktorí čakali na svoju obľúbenú kapelu sa dočkali a skupina začala svoje vystúpenie skladbou „Lavíny“ a hneď po nej nasledoval song „100 rokov samoty“. Až po týchto dvoch skladbách sa Kuly prihovoril svojim fanúšikom a zisťoval od nich odkiaľ sa o koncerte dozvedeli.

Desmod krst - Vitajte na konci sveta
Desmod krst albumu Vitajte na konci sveta

Dedukciou spolu prišli na to, že sú tam len tí najvernejší, keďže koncert nemal žiadnu mediálnu podporu a prítomní sa o ňom dozvedeli len prostredníctvom internetu. Kuly sa pousmial a označil ich za svojich „vážených skalných priateľov“. A tí sa mu za to odvďačili mohutným potleskom.

Pri zostave aká sa zišla na pódiu i pod ním, to v MMC vyzeralo ako na jednej veľkej párty dobrých známych. Ľudia pod pódiom skákali, spievali, tancovali, kričali, pískali, jednoducho sa zabávali. A tí na pódiu sa im za to odvďačovali skvelými výkonmi a dobrou hudbou.

Desmod krst - Vitajte na konci sveta
Desmod krst albumu Vitajte na konci sveta

Nechýbali tie najväčšie hity ako „Adrenalín stúpa“, „Hemoroidy“, „Mary“ či pomalšie skladby „Zhorí všetko čo má“, či „Vyrobená pre mňa“. Počas koncertu zahrali i jednu coververziu a to skladbu „No woman no cry“, v oveľa rýchlejšom tempe ako ju svojho času naspieval Bob Marley.


Koncert mal tri prekvapenia…

Prvým z nich bolo odovzdávanie platinových dosiek za predaj k  CD a DVD albumu Symphomusiq tour, ktoré im prišiel osobne odovzdať riaditeľ vydavateľstva Universal Music – Peter Riava.

Desmod krst - Vitajte na konci sveta
Desmod krst albumu Vitajte na konci sveta

Druhým v poradí bolo prekvapenie v podobne odohrania dvoch skladieb z nového albumu skupiny Desmod, ktorý na Slovensku vychádza 14.06.2010. Úvodnou bola skladba s rovnomenným názvom, druhou skladbou bola „Nemusíš sa báť“, ktorá je zároveň súčasným nasadeným singlom skupiny v rádiách.

Až po tom nasledovalo to, na čo všetci čakali. Krst už spomínaného nového albumu „Vitajte na konci sveta“, ktorý prišiel pokrstiť „obyčajný dedinský farár“ Štefan Vicent. Chalani z kapely sa poďakovali vydavateľovi za „božskú trpezlivosť“, zaznelo trikrát „tfuj, tfuj, tfuj“ a krst bol hotový.

Desmod krst - Vitajte na konci sveta
Desmod krst albumu Vitajte na konci sveta

Obyčajne je zvykom, že pokrstené CD sa hádže fanúšikom, avšak v tomto prípade si ho majú možnosť ľudia vydražiť na oficiálnej stránke Desmodu. Po krste odzneli ešte tri skladby, vyžiadaný prídavok a príjemná párty s tými najvernejšími sa pomaly, ale isto končila.

A tí, ktorí si počkali až do úplného vyprázdnenia sály, mali možnosť sa stretnúť s kapelou aj osobne. A preto mi už ostáva iba dodať, že na „Konci sveta“ bolo s Desmodom príjemne.

Napísala: Ľudmila Richnavská
Foto: Jana
Publikoval: Redakcia GREGI.NET