Dennis Hooper: Na pohrebe spomínal na herca aj Jack Nicholson!

Ranchos de Taos 3. júna (TASR) – Zosnulého hollywoodskeho herca Dennisa Hoppera pochovali v utorok (miestneho času) v Ranchos de Taos v americkom štáte Nové Mexiko. Na smútočnej omši v miestnom kostole sa okrem rodiny zosnulého zúčastnili aj desiatky hercov, vrátane Jacka Nicholsona a Vala Kilmera.

Hopper, ktorého dvakrát nominovali na Oscara a ktorý dostal svoju hviezdu na Hollywoodskom chodníku slávy, zomrel v sobotu vo veku 74 rokov vo svojom dome v Los Angeles. V roku 2009 mu diagnostikovali rakovinu prostaty.

Nicholson, ktorý spoluúčinkoval s Hopperom v kultovom filme Bezstarostná jazda, ho opísal ako „všestranného chlapíka“. „Bol to veľmi výnimočný vzťah, ktorý som s ním mal, ako s nikým iným. Boli sme svojim spôsobom spriaznené duše. Vskutku mi veľmi chýba,“ dodal Nicholson.

Jednoduchú drevenú truhlu previezli z kostola v sprievode jazdcov na motorkách na cintorín, kde sa konal súkromný pohreb.

© 2010, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Zdroj: Agentúra TASR
Publikoval: Redakcia GREGI.NET