DeepRhythm: Piatok v Radosti!

DeepRhythm je noc, ktorá a opakuje s mesačnou pravidelnosťou. 18 pokračovanie je naplánované na 5 marca 2010. Pozvanie rezidenta Shiftera tentokrát prijal Dj a producent z magického mesta Prahy – Lumiere.

DJ LUMIERE (CZ)

Dj Lumiera ovplyvnila houseová hudba okolo roku 1994 a to na už legendárnych párties v Ládví. Aktívne začal hrávať v roku 1996 a ešte v tomto roku rozbehol v klube Radost FX

akciu s názvom „Fresh Meat“, na ktorej sa snažil predstaviť talentovaných mladých DJs. Behom troch rokov nasledovali hrania na rezidentných parties v Radost FX (Atmospheric), Roxy (Colours) a v Mecca (Tick-Tack) s Loutkom. Nasledovalo hranie po celej Českej a Slovenskej republike. V roku 2000, bol na pozvanie parížskej agentúry Open House pozvaný do Paríža, kde behom troch rokov vystúpil v kluboch Elysée Montmartre (Paríž), laEnfer (Paríž), Follies Pigalles (Paríž), Nautilus (Bordeaux, FR). Na pozvanie DJ Sasse hral tiež vo vyhlásenom deep-houseovom klube Robert Johnson vo Frankfurte nad Mohanom. Z ďalších zahraničných vystúpení menujeme kllub Piekarna vo Varšave a klub Locus vo Švédsku.

DJ Lumiere hrá prevažne funky deep house a v jeho setoch môžete počuť aj vokálové prvky. Vďaka noci Honeypot mal možnosť zahrať si s takými menami ako sú Chris Duckenfield zo Swag, Rasoul, Miguel Migs, Lisa Shaw, King Britt, Josh Wink, Dixon, Charles Webster, Felix da Housecat, Richard Sen, Bob Sinclair, Pete Heller, Doc Martin, Ben Watt atd…Ako predskokan hral pred kapelami Stereo MC’s, Deep Dish, Jazzanova, Circulation…V roku 2001 začal pracovať aj ako producenta prvý singel Good-bye Illusions vyšiel na labely Beeswax. Objavil sa v top charts Funk D’Void, Peta Mosse a Jef K. Dnes má DJ Lumiere scoj pravidelný večer Lollypop vo svojom domovskom klube Radost FX (radostfx.cz). V roku 2010 má Lumiere na konte už niekoľko vlastných trackov a remixov. Medzi tie úspešnejšie sa radí napr. Vertical Dance, ktorý sa objevil aj v top charte na beatport.com. Už čoskoro výde na Nightpunk records ďalší Lumierov singel, takže odporúčame sledovať jeho profil na www.beatport.com.

Všetky Lumierove releasy nájdete na adrese: https://www.beatport.com/en-US/html/content/home/detail/1/beatport#app=fb58&a486-index=2. Ako ochutnávku si môžete stiahnuť Lumierov set tu: https://soundcloud.com/dj-lumiere/2-dj-lumiere-on-the-boat.

Lumiere on myspace: https://www.myspace.com/djlumiereprg

Ak chcete dostávať informácie o ďalšom pokračovaní DeepRhythm, pridajte sa do skupiny na FaceBooku.

Zdroj: Radosť
Publikoval: Redakcia GREGI.NET