Darkness 4: Lady Kata & Fl-x premiérovo na Slovensku!

Kto je tá dievčina na plagáte? Rozumie sa vlastne svojmu remeslu? Vie vôbec aj niečo o DJingu a hardtechno kultúre, alebo sa predáva len výzorom? A kto je to ten FL-X? Že ste o ňom ešte nepočuli? To si len Vy myslíte.

Dnes sa dozviete, že práve on sa postaral, dovolíme si povedať, o jedny z najväčších „vypalovačiek“, ktoré hrali snáď všetci hardtechno DJi na svete.

Práve dnes Vám predstavíme túto šarmantnú Ukrajinku a nadaného Nemca. Dúfame, že po prečítaní nasledujúcich riadkov a vypočutí pár FL-Xových trackov sa budete na party Darkness 4 tešiť ešte viac.

LADY KATE:

Táto iba 22 ročná DJane už má za sebou obrovské úspechy a v jej rodnej krajine – Ukrajine má veľký vplyv na hardtechno scéne. Vďaka jej vášnivým predstaveniam už získala niekoľko ocenení, ako napríklad Top DJka Ukrajiny v rokoch 2008 a 2009 v oficiálnom hlasovaní na djane.com.ua. No nenechajte sa zmiasť jej sladkým výzorom, Lady Kate vôbec nehrá tak jemno, ako vyzerá! Tešiť sa môžete na kvalitnú dávku hardtechna a industrialu.

Lady Kate si svoje pevné miestečko na ukrajinskej hardtechno scéne nevybudovala len precíznymi vystúpeniami, ale aj jej sériou akcií s názvom Evil Diamonds, na ktoré pozvala mnoho medzinárodných headlinerov ako napríklad Hellfish, Sandy Warez, Waldhaus, Stormtrooper a mnoho iných.

Ako DJku Lady Kate spája silný mix sexepílu, energického mixovania a vášnivého predstavenia, ktorým privádza clubberov do jednej veľkej spoločnej extázy.  Jej sety sú známe pre svoju extravagantnú chuť a unikátny „drive“ po celej Európe. 

V súčasnej dobe je rezidentkou v najprestížnejšom klube v Ukrajine – v Aréna Dance Club. Pochváliť sa môže hraním aj v krajinách ako Rusko, Egypt, Španielsko, Rakúsko, Nemecko a iných.

FL-X:

Matthias alias FL-X sa narodil v roku 1983 v Nemecku neďaleko Berlína. Už od malička sa zaujímal o hudbu a svoju hudobnú púť odštartoval hraním na gitare a elektrickej gitare. No  jeho srdce vždy bilo pre elektronickú hudbu, a tak v roku 1999 začal produkovať svoje vlastné tracky. Hoci nemal žiadnu predstavu ako sa taká hudba tvorí a nikto mu to nevysvetlil, začal robiť tracky v štýle medzi tranceom a hardstyleom.  V roku 2001 navštívil klub Tresor, kde sa stretol po prvý krát s technom. Táto monotónna a tvrdá hudba ho natoľko fascinovala, až zmenil svoj štýl hudby. Od tej doby počúval výlučne techno a „schranz“ a ovplyvnený producentmi ako Chris Liebing, Jeff Mills, Thomas Schumacher, DJ Amok, DJ Rush či Sven Wittekind začal takú hudbu aj produkovať.

Dnes je jeho preferovaný štýl hardtechno, no stále je otvorený aj pre iné štýly elektronickej hudby. V máji 2004 začal pracovať na svojom live-acte a v novembri toho roku hral na Against-Silence, na internetovom rádiu 7th Special. Svoj prvý live-act v klube predviedol v októbri 2005 v maďarskom klube Kashmir. Jeho prvý release vyšiel v roku 2007 na španielskom labely Killfactory recordings. Navyše jeho spolupráca s agentúrou TrivialMusik ho urobila viac populárnym, a to najmä v Španielsku. Na začiatku roku 2008 sa stal členom agentúry Artillery Bookings, ktorá je jedna z najsilnejších bookingových agentúr v hardtechne. Asi najviac ho preslávil jeho track s názvom Pursuit Of Life, ktorý pozná snáď každý návštevník hardtechno parties.


Už onedlho Vám predstavíme ďalších dvoch headlinerov, a to DJa Hammonda a Jima-E.

Darkness 4
19.3.2010
Piano club Trenčín
Entry: 11€
Lady Kate / Ukrajina
FL-X / Nemecko
DJ Hammond / Maďarsko
Jim-E / Maďarsko
Golpe / Česká Republika
Sepromatiq vs. Hogar
Anfree vs. Tanya

Zdroj: Hogar
Publikoval: Redakcia GREGI.NET