Covert Interests 03 ‘reveals’: Eva BE (Sonar Kollektiv/DE)!

Downtempo, deephouse, breakbeat a hiphop, electro? Alebo dub?. Zaškatuľkovať túto Berlínčanku nie je vôbec jednoduché a kto aspoň trochu pozná label Sonar Kollektiv, vie že to vlastne ani nemá zmysel. Tak ako hudba, ktorá už viac ako 7 rokov vychádza na tejto značke, tak aj produkcia, live act a djing Evy Be, ktorá pod krídla Sonar-u pribudla v roku 2004, ukrýva v sebe široké spektrum vplyvov z takmer všetkých hudobných štýlov a kultúr, pričom sa snaží nepodliehať módnym trendom a vykrádaniu.

Kto je to Eva Be? Eva je predovšetkým šarmantná dáma a muzikantka, ktorá sa dávno predtým, ako začala vydávať vlastnú produkciu, venovala úspešne djing-u na berlínskej scéne i za hranicami Nemecka. V roku 2004 spolu so štúdiovým technikom Borisom Meinhold-om a kapelou Micatone oslovila novozélandského vokalistu Joe Dukie-ho (spolupracoval napr. s Recloose na hitovke Dust), aby po prvýkrát prezentovala svetu svoju predstavu fúzie dub-u a electronicy so samplami spaghetti westernov a reggae na debutovom EP Eve’S Time Tonite.

EPčko si obľúbili ľudia z Jazzanovy či Richard Dorfmeister a Eva si tak pootvorila dvere nielen k ďalšiemu singlu, ale hlavne svojmu prvému a zatiaľ poslednému albumu Moving without travelling (2007). Na albume spolupracovala so širokou paletou vokalistou a hudobníkov, čím spestrila už tak multižánrový album, z ktorého napokon vyšli dva úspešné single.

 
Eva svoj album a produkciu masívne podporila live vystúpeniami s projektom “Eva Be and The Bees”, prijala ponuky na remixy pre Markusa Enochsona, Dublex Inc.alebo Recloose a prakticky nepretržite hrala či už ako live act alebo dj nielen v Nemecku ale aj v kluboch po celej Európe.

Na našu radosť sa v slovenskej a českej premiére! Eva Be predstaví dj-ským setom, ktorý štýlovo rozhodne presiahne škatuľku house music a tešiť sa môžete aj na nej novú produkciu a remixy, ktoré už čoskoro vyjdú nielen na značke Sonar Kollektiv,
    

Eva Be navštívi Slovensko 29.januára, hostiť ju bude klub Radosť a akcia Covert Interests, na ktorej vystúpi po boku rezidentných djov BBK a BigFish.

COVERT INTERESTS reveals EVA BE (Sonar Kollektiv/DE)
29. január 2009, Radosť Bratislava
Eva BE (Sonar Kollektiv/DE)
BBK & BigFish (covertinterests/sk)
Start: 21:00

Zdroj: Radosť
Publikoval: Redakcia GREGI.NET