Consistence: 5. februára v klube Lúč v Trenčíne!

V piatok 5.2.2010 sa uskutoční v Trenčianskom klube LÚČ akcia s názvom Consistence. Ako hosťa si chalani z TNT_Crew pozvali na Slovensku známeho producenta Karaoke Tundra.
 

Karaoke Tundra je co se týče hudebního materiálu asi nejproduktivnìjší umìlec Česko-Slovenské elektronické scény. Ne jenom, že vydal hned nìkolik internetových nahrávek, má za sebou debutové album na labelu Mufonic a mnoho remixù, ale je také spoluzakladatelem a hybatelem internetového labelu Surreal Madrid, ze kterého vzešlo již spoustu zajímavých nahrávek.

Karaoke Tundra je mistr zvukových miniatur a jeho zvuková dílka zřídkakdy přesáhnou 2 minuty – nakopnutý začátek, zasmyčkovaný hlavní motiv a … nenadálý konec. Sám autor vysvìtluje: „Nač zdržovat kvìtnatým rozvíjením skladeb, když si teď na Internetu mùžete stáhnout hudby kolik chcete? Není čas na zbytečnosti…“ Síla Karaoke Tundry ale spočívá právì v jeho schopnosti tyto zvukové miniatury umnì spojit se zvuky produkovanými jeho kolegy a společnou spoluprací vytvořit plnohodnotné skladby.

Hudebnì a zvukovì se skladby Karaoke Tundry postupem času vyvinuli od experimentálních ambientních a dubstepovích ploch smìrem ke klasičtìjším stylovým podobám koketujícím hlavnì s hip-hopem. A to především ve výrazné vycizelované rytmice, používání samplù a spolupráce s turntablisty a rappery. Nikdy se ale nevzdává všudypřítomných zvukových poruch, praskání, šumù, ruchù a zvukového odpadu, které vždy bezpečnì identifikují jeho skladby a fungují jako výtečné koření.

Další nepostradatelnou složkou jeho skladeb je humor. U skladeb Karaoke Tundry se mùžete opravdu s chutí zasmát – ať už je to Mr. Pink nebo Tunel z jeho Gastarbeitra nebo například remix skladby Skládám Ivy Fruhlingové s úctyhodným počtem spolupracovníkù (Too Mucho Edit by Sporto & Karaoke Tundra feat. Strapo & DJ Spinhandz) – a to není v elektronické hudbì zrovna obvyklé.

Na koncertech je Karaoke Tundra vìrný své „spolupracovatelské“ filozofii a tak si k živému hraní obvykle zve i své hosty. Ať už vystupuje s Dj Spinhanzdem, MMtm nebo Peťom Tázokem (kterému produkoval jeho nejnovìjší album), vždy se jedná o velice vtipný a neobyčejnì zábavný set plný barevných zvukových ploch, hutných beatù a překvapení.

C O N S I S T E N C E
Klub Lúč – Trenčín, K. Pribinu 2
5.2.2010 <---> 21:00 <---> 3 €
KARAOKE TUNDRA live!
fiLo & Matush (tnt_crew, manual)
MaPo (tnt_crew)
Pat & Mat (PB)
VJ MaPo
Potvrďte svoju účasť na FB

Zdroj: Consistence
Publikoval: Redakcia GREGI.NET