Čínsky národný orchester vystúpi v Bratislave!

Bratislava 2. februára (TASR) – Čínsky národný orchester sa predstaví v koncertnej sieni Slovenského rozhlasu v Bratislave. V novoročnom koncerte, ktorý sa uskutoční 3. februára pod záštitou Ministerstva kultúry ČĽR, Veľvyslanectva ČĽR v Bratislave, v spolupráci so Združením pre čínske umenie a zábavu uvedie tradičnú i súčasnú čínsku hudbu spolu so západnou klasickou hudbou a world music.

V rámci koncertu, ktorý je súčasťou Európskeho turné 2010, zaznejú diela popredných čínskych skladateľov, ku ktorým patria Li Chuan-či, Kuan Nai-čonk, Wank Tan-chonk či Che Sun-tian, aj nové aranžmány opery Turandot talianskeho skladateľa Giaccoma Pucciniho a Tritsch-Tratsch polky známeho rakúskeho autora Johanna Straussa.
Čínsky národný orchester, založený v roku 1960, je štátny orchester spravovaný Ministerstvom kultúry Čínskej ľudovej republiky.

Orchester má za cieľ podporovať čínske dedičstvo, k čomu nesmierne prispieva zhromažďovaním a novým aranžovaním veľkého množstva starej aj novej hudby. Národné hudobné teleso počas svojho trvania už účinkovalo na koncertných turné v mnohých krajinách sveta, medzi nimi Rusku, Francúzsku, Rakúsku, Nemecku, Veľkej Británii, Dánsku, Švédsku, Grécku, Holandsku, Nórsku, Egypte, Izraeli či Japonsku. V roku 1997 absolvoval Čínsky národný orchester turné v Spojených štátoch, ktoré ukončili vystúpením v známej newyorskej Carnegie Hall.

© 2010, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Zdroj: Agentúra TASR
Publikoval: Redakcia GREGI.NET