BonJour: David Moufang alias Move D!

Už Vás nebaví čakať na leto a veľký “nebodaj zahraničný” festival, ktorý Vám prinesie rešpektované, po celom svete uznávané, zaujímavé a hlavne aktuálne meno elektronickej scény?

Tak príďte vo februári do bratislavskej Radosti, klubová noc BonJour bude mať svoje tretie pokračovanie! Bude Vás tam čakať usmiaty aj-jazzový muzikant, nemecký housový pionier, okrem iného prednášajúci na Red Bull Music Academy – David Moufang alias Move D.

Jeho hudobný rozsah je naozaj široký, od ambientu a jazzu, cez house až po techno. Medzi destináciami ako Berlín, Moskva, Londýn, či Miami, príde aj na Slovensko. Po prvýkrát sa v našich končinách predstaví v najmenšom klube v hlavnom meste, v rámci klubovej noci Bon Jour!, v bratislavskej Radosti. A to presne 19ho februára 2010!

Majiteľ a šéf Source Records vie toho viac než dosť o tvorbe a mixovaní hudby. Tu sa neškatuľkuje, keďže znie príliš funky na to, aby bol zaradený medzi ambient, a príliš ambientne, aby to bolo opäť len ďalšie techno.

V detstve bol ovplyvnení z jednej strany starými rodičmi – koncertnými pianistami, z druhej americkou vojenskou základňou v jeho rodnom meste a hudbou, ktorá sa z nej šírila – soul, r&b, funky. Keď objavil Detroit, 808 State, či Nexus 21, stal sa z neho oddaný kluber.

V roku 1994 Jonas Shepard a Move D vytvorili projekt Reagenz. Na tú dobu, jedinečné,  nahrávanie medzi Heilderbergom a San Franciscom, znelo tak, akoby „jazzový pianista Bill Evans hral, keby vyrastal obklopený Star Trekom.“ Tento projekt sa dočkal reinkarnácie v roku 2008, a v súčasnosti sa prebieha mini turné po Európe.

Jeho prvý vlastný debutový album ešte z roku 1995, „Kunsthoff“ bol nezabudnuteľný. Skladby oscilujúce medzi inteligentnou elektronikou, ambientným technom a jazzom. Úžasne krásny a divoko inovatívny, Kunsthoff zatiaľ stále zostáva jeden z naj techno albumov, ktoré boli vytvorené na európskom kontinente.

Ostáva ešte spomenúť kolaboráciu s Benjaminom Brunnom, či jazzový projekt Conjoint. Jeho biografia budí rešpekt, a medzi inými obsahuje aj releasi vo vydavateľstvách ako Compost, liebe*detail, WARP, Phil E, Workshop, Running Back, Uzuri či Brontosaurus.

O support sa tentokrát postarajú DJi Dubpoet a Rafo.

Rafo, grafický dizajnér, eclectic, fashioned, soulful & groovy popular cosmic brother, sa pri hraní rád skrýva za tmavé okuliare. Táto imidžová vychytávka mu okrem zvýšeného sebavedomia umožňuje skryť slzy dojatia pri hraní skutočne soulful skladieb zo svojho bohatého archívu.

Rád kalí- stojaté vody slovenskej klubovej scény svojskými názormi a s vizážou neškodného rebela volá po hudobnej revolúcii, ktorá raz a navždy vymaže zo slovníkov zatuchnutý pojem slovenský pop a nahradí ho správnym Pop-ularom. Electic v jeho podaní znamená crossover nudisca, broken beatu, deep, detroit, minimal-housu a keď začnete mať pocit, že sa v tom strácate ochotne prihodí aj štipku techna.

Dubpoet si nie-tak dávno hovoril Permoník a stále hráva house. V rámci jeho „klubovej“ noci Bon Jour! v bare Radosť sa snaží zdvihnúť slovenské line-upy na „inú“ úroveň, posúďte sami.

Zdroj: Radosť
Publikoval: Redakcia GREGI.NET