Bass.50 – 5th Anniversary of Bass: Phace (Neosignal, Subtitles, Vision // DE)!

Dvojica známa ako Phace sa objavila ešte v začiatkoch nemeckej dnb histórie. Spolupráca s hudobnou produkciou na prelome milénia im vytvorila dokonalé spojenie, aby prejavili svoje tvorivé, náročné a hudbou posadnuté mysle. S cieľom vytvoriť nové splynutie zvuku a groovov sa snažia spojiť chladné matematické štruktúry s mierne nesúvislými a tak trocha rušivými zvukmi. Keď skombinujete tieto prvky a zahalíte ich do skomoleniny, dosiahnete celkom dobrý príklad ich hudobného štýlu. V základoch ich hudby môžete vo veľkej miere nájsť ich obdiv k neskorým 90. rokom drum and bass hudby.

Hoci pri dôkladnejšom rozbore ich hudby zistíte, že inšpiráciu čerpajú z rôznych druhov umenia. Úspešne vyvinuli osobitý zvuk charakteristický kombináciou funk-u na hrane s techno súvisiacimi prvkami, ktorý ich dostal až na medzinárodnú scénu so zámerom šírenia futuristickej hudby. Sú považovaní za tvorcov “disturbing funku”. Ich hudba sa v skutočnosti len veľmi ťažko opisuje slovami.

 

Spolupráca s kapacitou Subtitles Recordings, Teebeem, im v roku 2004 priniesla uznanie v krátkom čase. Jeho presvedčenie a podpora ich motivovali k 100% výkonu. Ich prvý release, Brainwave / Polymers (Subtitles 040) uchvátil také mená ako Ed Rush, Optical, Matrix, Teebee, Calyx a Noisia. Po tomto úspechu im bolo jasné, že prišiel čas k ďalšiemu vývoju a formovaniu ich hudby. Ich puto so Subtitles silnelo, až ich to priviedlo k ďalším releasom, vrátane EP pod menom “Now and Tomorrow”, vydané v roku 2005 (Subtitles 045) a ďalšieho skľúčeného funkového sústa Hot Rock / Moore’s Law (Subtitles 047). Popri spolupráci so Subtitles vydali “Dead Air” (v spolupráci s Noisia a Cause 4 Concern) na sampleri pre Renegade Hardware Guerrilla Warfare LP. Ďalší track na tomto labeli, Lost, je uvedený na 2006 Carpe Diem LP. Phace mali možnosť vydávať aj na ďalších labeloch ako Citrus, Full Force a Syndrome Recordings. Všetky tieto úspechy a dohoda s mocným Virus Recordings o ďalšej spolupráci s Noisia ( Unveil ) pretlačili túto dvojicu do popredia scény. V roku 2005 boli na domácej scéne zvolení v rámci nemeckého ocenenia “Future Music DnB Awards” za najlepších producentov a druhých najlepších Dj-ov národnej scény.

Ich rubrika v prvom vydaní časopisu “Knowledge” vzbudila búrlivú pozornosť médií. Titulný príbeh v časopise “Resident”, jedinom drum and bass-ovom časopise pre Nemecko, Rakúsko a Švajčiarsko, zosilnil ich popularitu. Medzinárodné dnb fórum venované dvojici Phace je nepretržite plné chválou a obdivom. Popri plánovaní svojho prísneho rozvrhu, v roku 2007 Phace dokončili debutové LP pre Subtitles, pod názvom Psycho, ktoré žnelo a znie po celom svete veľkú slávu! Tento album bol zvolený ako albumom mesiaca časopisu Mixmag v UK. Vďaka nemu oni aj ich hudba získala stálej podpory zo strany vrcholných svetových dnb ikon ako sú Andy C, Pendulum, Goldie, Optical, Subfocus, Chase & Status, Noisia, Spor.. Toto duo žijúce v Hamburgu, si zahralo skoro na všetkých rešpektovaných drum and bassovych akciach a festivaloch. V roku 2008 sa rozhodli spojiť sily s neurofunkovým krajanom Misanthropom a spoločne založili svoj vlastný a dlho očakávaný label Neosignal. Silné single, remixy a ohlásenie nového albumu, tak by sa dal charakterizovať rok 2009. Prelom roku 2009/2010 sa niesol v očakávaní, ako asi bude novy album znieť. Ten uzrel svetlo sveta len pár dnami a už žnie úspechy po celom svete. Chalani ho nazvali „From Deep Space“ a domovom mu je ich vlastne vydavateľstvo Neosignal. A ako úplne najčerstvejší počin možno spomenúť trek „Strange Science“, ktorý vyjde v marci tohto roku na jednom z najlepších vydavateľstvách v tomto momente – Shogun Audio.

Ako vidíte, chalani majú za sebou naozaj kus kvalitne odvedenej roboty, myslíme teda, že gratulanti to budú naozaj skvostní!

https://www.phace.eu
https://www.myspace.com/phacepunks
https://www.neosignal.de
https://www.myspace.com/neosignalaudio

Zdroj: Codered kru
Publikoval: Redakcia GREGI.NET