Art Film Fest: Hercovu misiu si prevezme francúzska filmová legenda Gérard Depardieu!

Trenčianske Teplice/Trenčín 8. júna (TASR) – Francúzska filmová legenda Gérard Depardieu sa stane ďalšou celebritou, ktorá si počas tohtoročného medzinárodného filmového festivalu Art Film Fest v Trenčianskych Tepliciach a Trenčíne prevezme prestížne ocenenie Hercova misia. TASR o tom dnes informoval Martin Šesták zo spoločnosti Forza.

Gérard Depardieu (1948) patrí medzi najuznávanejšie herecké osobnosti Európy a vie rovnako dobre zahrať psychologicky náročné i komické postavy, ľudí z okraja spoločnosti i romantických milovníkov. Po niekoľkých menších úlohách ho v roku 1974 obsadil Bertrand Blier do odvážnej komédie Buzíci. Presvedčivým stvárnením bizarného čudáka a flákača na seba Depardieu výrazne upozornil a prakticky naštartoval svoju filmovú kariéru.

Stvárnil mnoho zaujímavých postáv a spolupracoval s mnohými významnými režisérmi. Získal dvoch Cézarov pre najlepšieho herca. Gérard Depardieu je známy aj ako vážený vinár. Je spolumajiteľom renomovaného francúzskeho vinárstva v Condrieu a okrem Francúzska vlastní vinice v Španielsku, Alžírsku, Argentíne, Maroku a v Spojených štátoch.

Hercovu misiu si prevezme počas tohtoročného 18. ročníka Art Film Festu. Festival organizuje nezisková organizácia Art Film, spoločnosť Forza, Mesto Trenčianske Teplice, Mesto Trenčín a Kúpele Trenčianske Teplice.

© 2010, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Zdroj: Agentúra TASR
Publikoval: Redakcia GREGI.NET