4P párty: JPL – O Slovensku som už toho počul veľa!

4P párty sa nám pomaly ale isto blíži a tak je na čase vyspovedať jedného z hlavných hosťov. Ako prvého sme oslovili Joniho Ljunqgvistu všetkým známy ako JPL.


Zdravím ťa Joni. Na úvod jedna z bežných otázok ☺, ako sa darí a ako moc sa tešíš na 4P párty v Bratislave?
Ahoj. Mám sa skvelo, práve som sa vrátil z krátkej dovolenky, ktorú som trávil v Goteborgu. Moc sa na túto párty teším. Bude to zároveň aj moja premiéra na Slovensku, už sa nemôžem dočkať.

Počul si už niečo o Slovensku , o Slovenských clubberoch a atmosfére, ktorú dokážu vytvoriť?
Áno. Počul som toho už veľmi veľa od ľudí, čo mali možnosť zažiť miestne publikum a všetci majú o ňom len slova chvály. Hovorili mi, že Slováci sa vedia na párty skvelo baviť, že dokážu vytvoriť nezabudnuteľnú atmosféru a párty pre nich prakticky nikdy nekončí ☺. Takže to bude určite veľká zábava.Máš vela úspešných skladieb, ktoré sa pravidelne objavujú na veľa známych kompiláciach (Tiestove In Search Of Sunrise 4,5,7, Corstenove  Passport USA, Kingdom of The Netherlands,Miami ’05, Amsterdam ‘08 Markusa Schulza a v Arminovom Yearmixu 2006). Veľké mená ako Tiesto, Armin Van Buuren, Ferry Corsten ich tiež pravidelne hrávajú vo svojich rádio shows a live vystúpeniach. V čom je tajomstvo tvojho úspechu?
Mám veľké šťastie, ze ich títo veľký DJs hrajú a zároveň som veľmi vďačný za úspech, ktorý vďaka tomu mám. Myslím si, že tajomstvo je v tvrdej práci. Pracuj tvrdo, ver v sám seba a v to, čo robíš a pokiaľ budeš mať dostatočnú výdrž a odhodlanie, tak to tiež určite dokážeš.

Produkuješ progressivné a upliftingové tranceové skladby. Ktoré produkuješ radšej?
Rád produkujem oboje. Od emočných skladieb, ktoré sa najlepšie hodia na rannú pláž na Ibize až po tvrdé, ktoré ťa nenechajú stáť a poriadne s tebou na parkete zatočia.
Mám rád rôznorodosť a je pre mňa dôležité, aby si moje skladby mohli užiť či už ľudia, čo radi chodia na párty, ale aj tí, čo len radi počúvajú hudbu doma.


Ako vidíš svoju budúcnosť? Chceš mať DJing a produkciu ako svoje hlavné povolanie, alebo chces pracovať v úplne inom odvetví?
Mojím snom do budúcna je držať sa toho, čo robím teraz. Milujem tak produkciu ako aj Djing. Vyštudoval som obor Média a komunikácia, a to je ďalšia vec, o ktorú sa dosť zaujímam, a ktorá ma baví. Pokiaľ by sa mi toto všetko podarilo spolu skombinovať, bol by som moc šťastný, ale uvidíme, čo budúcnosť prinesie. No s produkciou a DJingom určite v živote neprestanem. To až moc milujem.

Viem, že máš tiež svoju rádiovú show. V ktorý deň a kde ju ľudia môžu naladiť?
Áno. To máš pravdu. Volá sa External Art a ľudia si ju ôžu naladiť každú tretiu stredu v mesiaci od 16:00 – 18:00 na afterhours.fm. Snažím sa v nej prezentovať novú a sviežu tranceovú hudbu a zároveň do nej pozívam zaujímavých hostí, takže laďte ☺

Vďaka čomu si sa rozhodol pre produkciu a DJing?
Vždy som miloval a zaujímal som sa o hudbu. Začínal som ako poslucháč a keď som sa dostal k elektronickej tanečnej hudbe, tak som si povedal „ hej, toto by som chcel robiť“. Tak som začal s tréningom na svojom počítači a tiež som začal s hrou na klávesy. Také boli moje začiatky produkcie. Djing prišiel o niečo neskôr. Strašne moc ma to zaujímalo a chcel som sa do toho dostať a naučiť sa to. V tomto mi vyšiel v ústrety jeden z mojich kamarátov, ktorý ma to naučil v miestnom klube.

Sme u konca rozhovoru. Máš na srdci niečo, čo by si chcel priamo odkázať ľuďom, ktorí prídu 12.3. na 4P párty do Bratislavského Unique clubu?
Dúfam, že ste všetci pripravení na fantastickú párty v Bratislave. Moc sa na vás všetkých teším a dúfam, že si ju všetci užijeme tak ako to len najviac pôjde. Budem hrať pár nových skvelých vecí, takže sa vidíme 12.3. na 4P párty.

 
Zdroj: 4P
Publikoval: Redakcia GREGI.NET