12. ročník festivalu Konvergencie otvorí v Bratislave koncert “Rómska Balada“ Idy Kelarovej a Škampovho kvarteta!

Prirodzenosť, autentickosť emócií, bezprostredná muzikalita a hudba ako neuveriteľne pestrý, no univerzálny jazyk, ktorý spája. Medzinárodný festival komornej hudby Konvergencie pozýva všetkých na trojicu výnimočných koncertov, ktoré sa uskutočnia 19. 5.2011 o 18.00 hod. v bratislavskom Divadle Aréna.

Ida Kelarova

V aktuálnom programe Rómska balada sa predstaví obdivovaná diva Ida Kelarová so sprievodom renomovaného Škampovho kvarteta, bratislavský rabín Baruch Myers uvedie spolu s violončelistom Jozefom Luptákom, akordeonistom Borisom Lenkom a huslistom Milošom Valentom úspešný program Chasidské piesne a „starodávne rómske piesne inak“ v podaní výnimočných rómskych spevákov a klasických hudobníkov prinesie projekt AfterPhurikane etnografky a muzikologičky Jany Belišovej, ktorý bol v ankete denníka SME nominovaný na hudobnú udalosť uplynulého roka. Koncert bude symbolickým otvorením 12. ročníka festivalu Konvergencie.  Lístky sú v predaji v sieti Ticketportal | Viac informácií na www.konvergencie.sk

Lena Kusnierikova


Konvergencie po Slovensku | 20.-22.5.2011 – Festival v máji pokračuje sériou koncertov Konvergencie po Slovensku. V programe Od piesne k tangu zaznejú v Ružomberku (20. 5.), v Liptovskom Hrádku (21. 5.) a v Levoči (22. 5.) komorné skladby nemeckého romantika Felixa Mendelssohna Bartholdyho a Five Tango Sensations argentínskeho skladateľa Astora Piazzollu s akordeonistom Borisom Lenkom.

Konvergencie Košice | 1.-5.6.2011 – Konvergencie budú od 1. do 5. júna pokračovať festivalom v Košiciach, na ktorom sa predstaví súbor Cello Colosseum, vystúpi jazzové trio Martina Valihoru, zaznejú projekty Hrana Oskara Rózsu a Sisa a Sivý holub Sisy Michalidesovej, vyvrcholením festivalu v Košiciach bude večer komornej hudby s dielami bratislavského rodáka Ernõ Dohnányiho a Dmitrija Šostakoviča.

Konvergencie Bratislava | 22.-25.9.2011 – Festival tradične vyvrcholí na jeseň koncertami v Bratislave. Program a interpreti budú čoskoro zverejnení.

Na Konvergenciách sa aj tento rok predstavia renomovaní slovenskí interpreti klasickej hudby, o. i. umelecký riaditeľ festivalu, violončelista Jozef Lupták, vo Švajčiarsku pôsobiaci slovenský huslista Igor Krško a klavirista Miki Skuta.

Koncergencie

Zdroj: Konvergencie
Publikoval: Redakcia GREGI.NET