micro.Wilsonic: Spája hudbou!

micro.Wilsonic: Spája hudbou!


Bratislava, 09. 4. 2008 – Čo robíte o dva týždne? A čo takto micro.Wilsonic? 18. apríla totiž do bratislavského PKO zavíta výber toho najzaujímavejšieho na súčasnej tanečnej scéne. Festival Wilsonic je síce až v júni, ale už v apríli máte možnos zaži atmosféru párty v duchu Reflecting future.


Wilsonic nie je festival postavený výhradne na zahraničných headlineroch a rovnako takým nie je ani micro.Wilsonic. Elegantné spojenie koncertu a tanečnej párty v štýle Wilsonic totiž znamená, že západné hviezdy progresívnej hudby spájame s tým najlepším zo strednej a východnej Európy. Mysli globálne a konaj lokálne je síce iba fráza, v hudbe však platí, že len slepí pozerajú von, a nepozrú sa doma.


Preto na micro.Wilsonicu dostanú priestor umelci zo stredoeurópskeho kontextu. Michaela Fakescha, DJ Fooda a Boy 8-Bita preto doplnia nielen rakúski El Rakkas, ale aj český projekt Even The Hills Have Eyes a slovenský Foolk.


Even The Hills Have Eyes kombinuje elektroniku a živé nástroje v zasnívaných plochách ambientnej hudby. Jiřího skladby vznikajú občas na klavíri, inokedy na gitare, pričom všetko napokon končí v počítači. Odkazy na musique concréte nájdete v nahrávaní rôznych živých zvukov a ruchov. Pridajte samplovanie a máte aspoň rámcovú predstavu, ako by takýto projekt mohol znie.


Keby sa raz namiesto obrazov Renoir a Monet rozhodli nahráva hudbu, pravdepodobne by znela takto. Ako prevažujúca sa, vibrujúca, bublajúca zvuková perina, ktorá vás vtiahne do filmovej atmosféry ešte nenapísaných hororov a románc. Even The Hills Have Eyes je projekt priam určený na snívanie s otvorenými očami.


Foolk naopak robí hudbu tanečnejšiu. Dušan Vančo, známy to šéf jedného (jediného) slovenského alternatívneho rádia, kedysi založil projekt Foolcut. Stretla sa tam zaujímavá zmeska rôznych hudobníkov, od dídžejov až po džezového saxofonistu. Spájanie elektroniky a „klasickejšej“ hudby Vančovi svedčilo už vtedy, možno si ho ešte pamätáte z minuloročného festivalu Wilsonic.


Foolk je pokračovatežom tohto projektu. Viac sa ale prikláňa na stranu elektroniky, občas si uletí do breakbeatu alebo hip-hopu, najmä ak remixuje Modré hory. Foolk je tiež dôkazom, že príjemná a charakteristická hudba vzniká aj na Slovensku. A nemusí pritom trápi uši tromi akordami zle naladenej gitary.


Ak aj vás rozčužuje hudba, ktorá sa valí z etéru slovenských strednoprúdových rádií, prídite 18. apríla do PKO v Bratislave. Zažijete oslavu hudby, ktorá nie je rautom. Naopak, oslavu, ktorú si najviac užijete ako návštevník. Ak ešte nemáte zakúpené lístky, vo zvýhodnenom predpredaji, si ich môžete zakúpi na www.wilsonic.sk. Prvých 200 ks za 399 Sk, ďalších 500 ks za 499 Sk, následne za 599 Sk a na mieste za 700 Sk. Zákazníci O2 majú 10% zžavu na dve vstupenky v rámci predpredaja.


micro.Wilsonic je síce predskokanom festivalu Wilsonic, nie je však menej. Počas roka prináša niekožko ďalších príležitostí stretnú sa s tým najzaujímavejším z oblasti advanced & electronic music. Svojou unikátnou dramaturgiou a nepodliehaním masovému vkusu je podobne ako festival Wilsonic zárukou kvality.


www.wilsonic.sk


-----------------------------------------------
Zdroj: Agentura holoda:skalnik
:::music is everything ... gregi.net:::



Súvisiace články k danej akcii:
Viac článkov nájdete tu..

Súvisiace články ku kategórii: Festivaly a Koncerty
Viac článkov nájdete tu..

Súvisiace články ku kategórii: PKO - Bratislava
Viac článkov nájdete tu..

 
  Š GREGI.NET / Spravodajstvo vychádza denne! / ISSN 1337-7388 Page size: 32972 bytes   Generated: 0.128 sec   Získajte Firefox!