Bratislava, 02. 4. 2008 18. apríla sa v bratislavskom PKO odohrá micro.Wilsonic. Mení, no ani náhodou nie slabí, brat festivalu Wilsonic publiku predstaví Michaela Fakescha a Tapprikka Sweezeeho, DJ Fooda, Hexstatic, El Rakkas, Boy 8-Bita, Even The Hills Have Eyes a slovenský projekt Foolk.
Michael Fakesch je legenda. Nech sa k tomu postavíte akokožvek, jedno neodkriepite: pôsobi na scéne skoro dve desaročia znamená, e čosi robíte správne. Rozprávame pritom o elektronickej scéne, kde trendy vydria tak pol roka a u sa o nich vraví ako o spráchnivenej minulosti. Ak vak dokáete prichádza so zaujímavou a inovatívnou hudbou tak dlho ako Fakesch, asi viete viac, ne len vcíti sa do práve populárnej vlny.
U začiatkom devädesiatych rokov Michael Fakesch organizoval prvé techno párty v Nemecku. Práve tam spoznal Christiana de Lucu, s ktorým v roku 1996 vytvárajú projekt Funkstörung. Zrazu sa rodí kapela s príklonom k inteligentnej tanečnej hudbe a glitch music. Dôvodom je mono rozdielna hudobná orientácia oboch umelcov, mono vak chu reflektova aktuálny zvuk progresívnej elektroniky.
Nasledujú remixy, napríklad pre Björk či Wu Tang-Clan. V roku 1999 podpisujú zmluvu s prestínou značkou !K7 Records. Ich debut Additional Productions je zozbieraním práve týchto remixov. Riadny debut Appetite for Distruction nasledoval o rok neskôr. Funkstörung spolupracujú s rôznymi MCs, spevákmi a speváčkami. V roku 2005 oslavujú albumom The Return to the Acid Planet desaročie svojich releasov. O rok neskôr projekt Funkstörung končí a Michael Fakesch znovu pokračuje sólo. Akoby sa v ňom zase ozvali jeho metalové korene.
Fakesch svoju aktuálnu produkciu, ktorú pripravil na nový album, predstaví aj na micro.Wilsonicu. Album sa volá jednoducho: dos a spolupracuje na ňom s Tapprikkom Sweezeem a bubeníkom Johannesom Vogtom, s ktorými pricestuje aj do Bratislavy. Práve Tapprikk je ten hlas, ktorý môete poču na novom albume. A e to Fakeschovi stále búcha, o tom sa môete presvedči 18. apríla.
Hexstatic patria k podobným veteránom tanečnej hudby. Ak by sme to merali ich fungovaním na scéne. Ak by sme sa ale pýtali, ako dlho robia vlastnú hudbu, dospeli by sme k inému číslu. Napriek tomu, Hexstatic je duo, ktoré sa na tanečnej scéne pohybuje vye desa rokov.
U v polovici devädesiatych pôsobili Stuart Warren Hill a Robin Brunson ako vídeji labelu Ninja Tune, konkrétne klubovej noci Stealth. U vtedy spolupracovali napríklad s pánmi Blackom a Moreom alias Coldcut.
Svoj prvý audio-vizuálny album Rewind vak Hexstatic vydali a v roku 2000. V spájaní vizuálnej a hudobnej zloky odvtedy patria k najprogresívnejím na scéne. Minulý rok v júni vydali album When Robots Go Bad, a ak ste ho počuli, viete, e na micro.Wilsonicu sa v ich podaní odohrá inteligentná párty s mylienkou. Navye, Hexstatic momentálne plánujú DVD plné rarít a remixov.
Hexstatic, to je disko nového tisícročia. Pop mieaný s elektrom, dokorenený hip-hopom, acid houseom a breakbeatom. Trochu toho, trochu tamtoho a trochu MCs a vokalistov. Ak u viete, čo znamená slovo mashup v hudbe, v prípade Hexstatic sa naučíte rozoznáva mashupy aj vo vizuálnej zloke. Môete sa tei aj na skladbu-video Timber, ktorú vytvorili spoločne s Coldcut. Mono si ju pamätáte z predminuloročnej Pohody. Práve v spolupráci s festivalom Pohoda prichádzajú Hexstatic v apríli na micro.Wilsonic.
Ak chcete vedie, ako znie aktuálna hudba, prídite 18. apríla na micro.Wilsonic. Najvýhodnejie lístky kúpite v predpredaji výhradne na www.wilsonic.sk/tickets, začínajú u od 399 Sk. Ďalej bude ich cena rás podža počtu predaných kusov, postupne na 499 Sk a 599 Sk. Ak ste vak zákazníkom spoločnosti O2, môete ráta s 10 percentnou zžavou na dva kusy.
micro.Wilsonic je síce predskokanom festivalu Wilsonic, nie je vak menej. Počas roka prináa niekožko ďalích príleitostí stretnú sa s tým najzaujímavejím z oblasti advanced & electronic music. Svojou unikátnou dramaturgiou a nepodliehaním masovému vkusu je podobne ako festival Wilsonic zárukou kvality.
www.wilsonic.sk
-----------------------------------------------
Zdroj: Agentura holoda:skalnik
:::music is everything ... gregi.net::: |
|