V pátek 23.11.2007 se v praském klubu Abaton chystá večírek, který potěí vechny milovníky legendární britské skupiny Stereo Mcs, kteří se tentokrát nepředstaví jako koncertní skupina, ale Rob BBirch vystoupí jako DJ v mixu funky, house, hip hopu, trip hopu, reggae a dubstepu.
Určitě dojde na nejedno překvapení, očekávat můeme také první ukázky hitů ze estého alba, plánovaného na jaro 2008. Vystoupení Stereo Mcs DJ set bude doplněno předními českými Dji podobného raení.
Kdo to bude?
Tráva je ikonou české taneční scény, podobně jako Rob B Birch té anglické. Dovolujeme si oznámit, e Tráva u této příleitosti vytáhne staré dub houseové desky a na této párty se blýskne exkluzivním Old School Dub House setem. Druhými, kdo na hlavním pódiu v Abatonu uvedou své divotnorné mixy budou jedni z nejnadějnějích současných domácích projektů, Machine Funck tedy Nailer & Abu. Připraví si pro vás Dub Step set.
Druhé pódium bude toho večera zcela v řeii trojice The Models Djs, jejich popularita dosahuje nebes a dívky z nich zcela vyilují. Čekejte nejedno překvapení!
Vstupenky jsou ji v prodeji v síti Ticketpro www.ticketpro.cz a to za cenu 290 Kč + poplatky, která platí pouze do 31.10.2007. Poté bude cena vstupenky v předprodeji 390 Kč plus poplatky, na místě pak 490 Kč včetně poplatků.
O STEREO MCS:
Stereo Mcs tvoří dva základní členové The Head Nick Hallam a Rob B Robert Charles Birch, doplnění o dalí hudebníky a vokalistky Cesare Marcher, Ian Frederick Rossiter, Catherine Muthomi Coffey, Andrea Bedassie, Verona Davis a Owena If. Světově prosluli hned několika svými alby Supernatural (1990), Connected (1992), nebo Deep Down And Dirty (2001), stejně jako hity Step It Up, Connected, Elevate My Mind, Supernatural, Sofisticated nebo Deep Down And Dirty.
Stereo Mcs vznikli takřka před 20 lety v Londýně a pro anglické publikum byli skvělou národní alternativou amerického hip hopu a rapu, skupin jako Public Enemy, Run DMC, De La Soul nebo A Tribe Called Quest. Na sklonku osmdesátých let se hip hop a jeho odnoe dostaly do popředí zájmu publika a Stereo Mcs jako jedni z první ne-Američanů v tomto stylu měli o úspěch vystaráno hned první albem 33-45-78 z roku 1989. Původní hip hop si velmi brzy uzpůsobili svému vlastnímu pojetí a tak na druhé desce Supernatural z roku 1990 u zněli tak, jak je známe dodnes, tedy jako energií napumpovaná pestrobarevná směsice vemoných stylů. Průlomovým albem byla jejich třetí deska Connected z roku 1992, která skupině přinesla první skutečně celosvětové hity Step It Up a Connected, stejně jako ocenění Best Group a Best Album v Brit Awards 1993. Jejich koncerty z té doby jsou opředeny legendami a dodnes na ně vzpomíná nejeden slavný hudebník jako na svou inspiraci. Po dlouhém turné se ale Stereo Mcs v na dlouhé roky odmčeli, přestali vydávat desky a vystupovat koncertně.
Dlouho se spekulovalo o jejich konci. O tom, e jsou přece jen naivu dali vědět a v roce 1998, a to remixy pro Madonnu a její singl Frozen a Jungle Brothers a jejich hit Jungle Brother. Trvalo ale dalí dva roky, ne se do ivota a na koncertní pódia vrátili opravdu. Nejprve vydali DJ mix ze slavné série DJ Kicks pro label K!7 a opětovně remixovali Madonnin hit Music. Své čtvrté album Deep Down And Dirty vydali v roce 2001, tedy po celých 9 letech hudební pauzy. Následovala kompilace největích hitovek Stereo Mcs Retroactive z roku 2003 a konečně zatím poslední, páté album Paradise z roku 2005.
Nové, u esté a zatím bezejmenné album je ji hotové a těit se na něj můeme na jaře 2008. V roce 2001 se vrátili také na koncertní pódia a zahájili tak druhou velmi úspěnou část své kariéry. V období mezi koncertními turné Rob B Birch vystupuje jako Stereo Mcs DJ set. V Čechách se premiérově svým koncertem představili v únoru roku 2004, od té doby jsme je mohli zaít ji několikrát - jak koncertně, tak jako DJ set - a vdy s velkým úspěchem. Nyní se můete těit na jejich nový příchod, v pátek 23.11.2007 v praském Abatonu.
Pro dalí informace, muziku a fotky Stereo Mcs se podívej na http://myspace.com/stereomcsofficial
STEREO MCS dj set
Pátek 23.11.2007
Abaton Praha
----------------------------------------------
Zdroj: Stereo MCs Prague
:::music is everything ... gregi.net::: |
|