Pavol Barabáš: Bodoval na medzinárodných festivaloch!

Pavol Barabáš: Bodoval na medzinárodných festivaloch!


Bratislava 11. decembra (TASR) - Na dvoch medzinárodných filmových festivaloch, ktoré vyvrcholili 8. decembra 2007 udežovaním cien, uspeli snímky slovenského režiséra Pavla Barabáša.


V bulharskom Bansku to bol siedmy ročník Medzinarodného festivalu horských filmov, kde udelili jeho poetickej snímke Premeny Tatier špeciálnu cenu poroty. Grand Prix získal novozélandský film režisérov Richarda Dennisona a Jamesa Heywarda Dying for Everest.


V susednej Českej republike sa zas ukončil piaty ročník Medzinárodného festivalu outdoorových filmov, ktorý od 12. októbra predstavil v 19 mestách amatérske i profesionálne snímky z oblasti adrenalínových športov, horolezectva, ale aj cestopisné dokumenty a snímky vodného sveta. Barabášov film Tepuy – Cesta do hlbín Zeme o objavovaní najväčšej kremencovej jaskyne sveta získal v kategórii Dobrodružný a extrémny športový film prvú cenu.


TASR informovala Mária Lampertová, PR manažérka K2 studia.


Š 2007, Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


-----------------------------------------------
Zdroj: Agentura TASR
:::music is everything ... gregi.net:::






Súvisiace články ku kategórii: Film a TV
Viac článkov nájdete tu..

Súvisiace články ku kategórii: Film fest
Viac článkov nájdete tu..

Súvisiace články ku kategórii: Kultúrne podujatia
Viac článkov nájdete tu..

Súvisiace články ku kategórii: Športové podujatia
Viac článkov nájdete tu..



 
  Š GREGI.NET / Spravodajstvo vychádza denne! / ISSN 1337-7388 Page size: 38998 bytes   Generated: 0.202 sec   Získajte Firefox!