BRATISLAVA 25. mája (SITA) - Skupina Mango Molas pokrstí 31. mája v bratislavskom klube Charlies svoj druhý album Ultima Rumba. Od svojho debutu pred troma rokmi prilo v kapele k viacerým personálnym zmenám, čo kvantitatívne poznačilo aj jej zvuk. K perkusiám toti pribudli bicie a sformovala sa trojčlenná dychová sekcia. Novinka, ktorá vyjde v deň krstu, obsahuje desa skladieb. Na ich vzniku sa podiežal klavirista Roland Kánik a gitarista a spevák Martin "Lopez" Vlaič, ktorý je výhradným textárom Mango Molas.
Skupinu tvoria v súčasnosti ôsmi hudobníci. Okrem Vlaiča a Kánika dodávajú hudbe správny afrokubánsky a brazílsky zvuk perkusionista a vokalista Eddy Portella, basgitarista a vokalista Marek "Tulo" Mečiar, bubeník Anton Zajaček, trumpetista Maro Podhajský a trombonisti Martin Noga a Martin Haas. Ultima Rumba predstavuje fúziu afrokubánskej (guajira, salsa, rumba, bolero) či brazílskej (batucada, bossanova) hudobnej tradície a súčasných groovov s občasným vyuitím elektroniky a loopov.
Mango Molas
Atmosféru albumu dotvára popri slovenčine panielčina a portugalčina. Na hosovanie si Mango Molas prizvali čerstvú dritežku Aurela Tinu (Mas Como Cansado), speváčku brazílskej hudby Yvonne Sanchez (Aeroporto Batucada) a panielsku speváčku a raperku Carmen Morejon z kapely United Flavour (Quinto Elemento). Z hosujúcich intrumentalistov to je napríklad huslista Stano Palúch.
Skupina Mango Molas vznikla v roku 1998 ako zoskupenie tyroch perkusionistov hrajúcich rytmy západnej Afriky. Kapela, ktorá sa inpiruje afrokubánskou a brazílskou hudbou, sa vak postupne rozrastala. Dnes ju tvorí osem hudobníkov, ktorí v Bratislave predskakovali legendárnemu zdrueniu Buena Vista Social Club. Vystupovali vak aj v Českej republike, Francúzsku, Nemecku či Maďarsku. Za svoj debutový album Peňa z roku 2004 získali ako objav roka ocenenie Aurel, pričom boli nominovaní aj na skupinu roka. Zároveň spolupracovali s Petrom Lipom pri nahrávaní úspeného albumu Lipa spieva Lasicu a podiežali sa na debutovom albume rapovej formácie A.M.O.
Agentúru SITA o tom informoval Róbert Gregor z Gregor Agency.
Š 2007, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Vetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozirovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
-----------------------------------------------
Zdroj: Agentúra SITA a.s.
Foto: Š Martina imkovičová
:::music is everything ... gregi.net::: |
|